KulturaLegnickie Centrum Kultury

Zmiany terminów festiwali organizowanych przez LCK

Obecna sytuacja związana z pandemią spowodowała, że Legnickie Centrum Kultury musiało musiało dokonać zmian w terminach wydarzeń, które dotychczas odbywały się w określonych miesiącach. Niestety, te zmiany dotkną większość festiwali, których organizatorem jest właśnie LCK.

Festiwal Chóralny LEGNICA CANTAT tradycyjnie odbywający się w maju, w tym roku przeniesiony zostanie na jesień i odbędzie się w dniach 19-20 listopada. Zmiany dotkną również SATYRYKON – na cykl wydarzeń związanych z corocznym festiwalem rysunku satyrycznego tym razem zaprosimy Państwa w dniach 2-4 lipca.

Jeśli chodzi o LEGNICĘ CANTAT, będąc w kontakcie z dyrygentami uwzględniono ich obawy w kwestii wokalnej formy zespołów, dlatego zdecydowano się zmienić termin wydarzenia.

Oczywiście nie mamy gwarancji, jak pandemiczna sytuacja będzie wyglądała jesienią, lecz jesteśmy przygotowani na różne warianty i ewentualności ustalone we współpracy z Radą Artystyczną. Nie chcemy jednak zapeszać i cały czas żyjemy nadzieją, że uda nam się spotkać w »normalnej« formule. Więcej szczegółów będziemy mogli podać prawdopodobnie w okolicach wakacji – powiedziała Anna Lemanowicz z Legnickiego Centrum Kultury.

Choć termin wydarzenia został przesunięty na listopad, nikt dziś nie jest w stanie przewidzieć, czy miłośnicy muzyki chóralnej będą mogli na żywo podziwiać festiwalowe występy. Jak wielokrotnie podkreślali organizatorzy i sami wykonawcy, obecność publiczności zupełnie inaczej wpływa na odbiór zmagań zespołów wokalnych oraz na sam proces planowania imprezy.

W związku z pandemią koronawirusa i trudnościami z przygotowaniem wydarzeń towarzyszących główną osią Cantatu w tym roku staną się występy konkursowe. Mimo wszystko jestem przekonany, że »fajerwerki« będą – choćby pod postacią wybitnych wykonań artystycznych, które od zawsze są cantatowym wyróżnikiem. Patrząc na całokształt Festiwalu, będzie to jednak zupełnie inny Cantat – mówi Grzegorz Szczepaniak, dyrektor Legnickiego Centrum Kultury.

Natomiast ramach tegorocznej edycji SATYRYKONU organizatorzy planują nie tylko wystawę pokonkursową, ale również “Skłonności do ostrości”, wystawy indywidualne oraz – po raz pierwszy w historii festiwalu – wystawę szkicowników w ramach projektu “Szkic ma moc”.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button