Kultura

“Żeby szczęśliwym być”. Koncert festiwalu Anny German w Legnicy

Już jutro – w czwartek, 23 czerwca – legnicka publiczność będzie miała okazję usłyszeć na żywo najpiękniejsze melodie spopularyzowane przez Annę German. To wszystko w ramach koncertu “Żeby szczęśliwym być”, odbywającego się w ramach Festiwalu piosenki Anny German “Eurydyka”. Wydarzenie będzie miało miejsce w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej o godzinie 18. Bilety w cenie 35 złotych do nabycia w Galerii Satyrykon (Rynek 36). Organizatorem koncertu jest Maryna Tavarmitskaya.

W związku z zaistniałą sytuacją wojenną i polityczną podczas tegorocznego koncertu nie będą prezentowane utwory w języku rosyjskim. Jednoczymy się z całym światem i mówimy „nie” wojnie oraz reżimowi Putina i Łukaszenki. Anna German śpiewała o miłości i pokoju i właśnie teraz jej piosenki potrzebne są jak nigdy wcześniej.

Koncert zostanie poprowadzony pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”. Podczas wydarzenia będą sprzedawane płyty związane z Festiwalem. Środki ze sprzedaży tych wydawnictw przekażemy żołnierzom z Ukrainy. Koncerty odbędą się we Wrocławiu, Mińsku Mazowieckim, Szczawnie Zdroju, Legnicy, Nowogrodźcu oraz Wądrożu Wielkim – informuje Anna Lemanowicz z Legnickiego Centrum Kultury.

W tym roku w koncercie wezmą udział młodzi artyści, Polacy z różnych krajów i honorowi goście Festiwalu:

Natalia Bernacka (Legnica) – pochodzi z miasta Równa na Ukrainie. Ukończyła z wyróżnieniem Lwowską Narodową Akademię Muzyczną. Jest laureatką licznych konkursów muzycznych. Koncertowała w wielu miastach na terenie Ukrainy oraz Europy – między innymi w Niemczech, Francji, Szwajcarii i Austrii. Akompaniuje na bandurze – ukraińskim ludowym instrumencie muzycznym, w którym struny szarpie się palcami lub plektronem.
Grażyna Komincz (Wrocław) – absolwentka wydziału wokalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Brała udział w licznych koncertach oraz festiwalach w Polsce i nie tylko. W swoim repertuarze posiada utwory klasyczne, operetkowe, musicalowe oraz estradowe.

Aleksander Kamedulski (Lisbona) – laureat konkursu Akademii Sztuki Operowej w Mediolanie, absolwent Konserwatorium im. Claudio Abbado w Mediolanie, stypendysta Fundacji Księcia Liechtensteinu. Mimo młodego wieku śpiewał w wielu prestiżowych salach koncertowych Europy, m.in. w Pałacu Monaco w Paryżu, Zamku Królewskim w Warszawie czy Società del Giardino w Mediolanie.

Anna Zarecka (Kijów) – solistka Kijowskiego Teatru Muzycznego i Miejskiego Akademickiego Chóru im L. Revuckiego. W 2016 roku ukończyła Narodową Akademię Muzyczną Ukrainy na wydziale śpiewu operowego oraz zdobyła pierwszą nagrodę na konkursie Art Premier w Kijowie. Występowała na scenach wielu krajów świata (Polska, USA, Kanada, Dania, Norwegia), a w 2021 roku reprezentowała Ukrainę na BAC Credomatic Music Festival w Kostaryce.

Magdalena Buczkowska (Legnica) – wielowymiarowa wokalistka wykonująca sopranem lirycznym muzykę operową, operetkową i musicalową, a także piosenkę francuską, melodie żydowskie i muzykę słowiańską. Obecnie współpracuje z Teatrem Scena Kamienica we Wrocławiu i Stowarzyszeniem Operetka Wrocławska. Współpracowała m.in. z Operą Wrocławską i Operą na Zamku w Szczecinie, a także z zespołem Percival, z którym odbyła trasę koncertową z oryginalną muzyką do gry “Wiedźmin”. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie i Łodzi. Od 2016 roku pełni funkcję prezesa Fundacji Promocji i Rozwoju Sztuki “Soprano”.

Na fortepianie akompaniować będzie Witali Oleszkiewicz (Wrocław). Koncert poprowadzi Aurelia Sobczak – znana aktorka z Warszawy. Reżyserem wydarzenia i organizatorem Festiwalu będzie Marina Towarnicka (Wrocław).

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Źródło
LCK
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button