- REKLAMA -
KulturaMuzeum Miedzi

Wystawa “Hominem te memento” do końca sierpnia w Muzeum Miedzi

Jeszcze przez miesiąc, czyli do końca sierpnia, w gmachu głównym Muzeum Miedzi w Legnicy będzie można oglądać wystawę “Hominem te memento” (Pamiętaj żeś człowiekiem), prezentującą 7 prac Józefa Łukomskiego, znajdujących się w zbiorach legnickiego muzeum. 

Eksponowane prace Józefa Łukomskiego przez 30 lat wchodziły w skład stałej ekspozycji historycznej zatytułowanej Legnica. „In ictu oculi”. Stanowiły artystyczny komentarz i uzupełnienie generalnej koncepcji wystawy polegającej na poszukiwania egzystencjalnych śladów człowieka. Tym razem uwolnione od dotychczasowego kontekstu pozwalają na obcowanie z przesłaniem nadanym im  przez samego artystę.

W ramach wystawy “Hominem te memento” podziwiać możemy 7 dzieł Józefa Łukomskiego. Są to: obraz przestrzenny złożony z 5 elementów figuratywnych od którego pochodzi tytuł ekspozycji, 5 reliefów przestrzennych z cyklu “Epitafia” oraz 1 z cyklu “Sarkofagi”. Kuratorem wystawy jest Grażyna Humeńczuk.

Przypomnijmy, że Józef Łukomski był artystą, malarzem i rzeźbiarzem. Urodził się 8 lipca 1920 roku w Sławsku Górnym w Wielkopolsce. Zmarł 28 kwietnia 1996 roku w Warszawie. W latach 1950-1955 studiował sztukę użytkową Chinach, później malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 1962 roku uzyskał dyplom w pracowni Aleksandra Kobzdeja.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button