- REKLAMA -
Kultura

WOŚP2021. Zobacz jak będzie wyglądał “Finał z głową” w Legnicy

Z powodu narodowej kwarantanny zmienił się termin 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – wydarzenie zostało przeniesione na niedzielę, 31 stycznia 2021. Nie zmienia się jednak cel tej szczytnej inicjatywy: podczas najbliższego „Finału z głową” największa na świecie Orkiestra złożona z ludzkich serc pomoże zebrać środki niezbędne do zakupu szpitalnego sprzętu pomagającego w diagnostyce laryngologicznej, otolaryngologicznej i badaniach głowy. Internetowy stream wydarzenia transmitowany będzie na kanale Legnickiego Centrum Kultury i rozpocznie się o godzinie 17.

Legnica, jak co roku, mocno zaangażuje się w Finał WOŚP. 31 stycznia na ulicach naszego miasta pojawią się wolontariusze z puszkami – ich prace koordynować będzie legnicki sztab ZHP wspólnie z Organizacją Harcerską Pro Mundi. Uruchomiona zostanie też możliwość przekazywania datków bez wychodzenia z domu – pomoże w tym internetowa eSkarbonka (szczegóły pod adresem: https://eskarbonka.wosp.org.pl/6v7nxz). OSiR Legnica natomiast przygotowuje – rzecz jasna w wersji wirtualnej – VII Legnicki Bieg z Serduszkiem (więcej informacji znajdziecie na stronie www.osir.legnica.eu).

Tradycyjnie odbędą się też wydarzenia artystyczne i licytacje, które organizuje Legnickie Centrum Kultury. Podczas 29. Finału WOŚP w Legnicy zagrają legnickie zespoły prezentujące różne oblicza gitarowego grania: Nocne Boogie, Kminek, Diler Music Band oraz Studiowałem Mapę Krowy.

Między występami zobaczymy na scenie konferansjerów oraz gości specjalnych, którzy będą zachęcać do udziału w licytacjach. Ze względu na pandemię w wydarzeniach będzie można uczestniczyć online – serdecznie polecamy! Zapraszamy też na portal Allegro https://allegro.pl/uzytkownik/lckart, gdzie będą się odbywać aukcje wszystkich przedmiotów przekazanych nam na rzecz 29. Finału WOŚP – mówi Marta Bilejczyk-Suchecka, zastępca dyrektora Legnickiego Centrum Kultury.

Prowadzone przez LCK WOŚP-owe aukcje wystartują na Allegro już 25 stycznia. Wśród fantów, które trafią na licytację, wyróżnić należy między innymi obrazy wybitnych artystów: Jarosława Jaśnikowskiego oraz Michela Grangera, piłkarskie gadżety – koszulkę Miedzi Legnica z autografami czy półroczny voucher do Football Academy, wejściówkę na półkolonie w szkole pływania Kraken, a także wiele innych ciekawych przedmiotów i usług. Jeśli ktoś chce wesprzeć Orkiestrę i podarować coś od siebie, Legnickie Centrum Kultury czeka na zgłoszenia pod numerem telefonu 515 068 467.

Będzie to już drugi w historii Finał WOŚP dedykowany temu obszarowi zdrowia.

Po 13 latach postanowiliśmy powrócić do systemowego wsparcia laryngologii i otolaryngologii. Nasza Fundacja już raz zbierała środki na ten cel, podczas 16. Finału. Zebraliśmy wtedy równowartość 14 milionów dolarów! Do szpitali w całej Polsce trafiły dzięki temu specjalistyczne urządzenia, m.in. nasofiberoskopy, zestawy do endoskopowych operacji nosa i zatok oraz inhalatory ultradźwiękowe. Jednak sprzęty, które wtedy kupiliśmy, już się zużyły. I w ostatnich latach otrzymujemy od szpitali coraz więcej próśb o zakup nowych urządzeń, które nie tylko skutecznie zdiagnozują i pomogą wyleczyć choroby głowy, ale też zrobią to w komfortowy dla małych pacjentów sposób. Dodatkowo widzimy, jak sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych są ważne w czasach panującej pandemii i smogu. Dlatego zdecydowaliśmy, że Orkiestra znów zagra na ten cel – mówi Lidia Owsiak, Dyrektor ds. Medycznych Fundacji WOŚP.

Zapraszamy raz jeszcze – wszyscy razem zagrajmy w tej wyjątkowej Orkiestrze! Widzimy się w niedzielę, 31 grudnia, o godzinie 17 na kanale www.youtube.com/LegnickieCentrumKultury.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button