- REKLAMA -
KulturaMuzeum Miedzi

“Wirtualne legnickie spacery historyczne”. Legnicki zamek i jego władcy

Muzeum Miedzi w Legnicy zaprasza na kolejny film, który powstał w ramach serii „Wirtualne legnickie spacery historyczne” pt. „Historia zamku legnickiego i jego władców”. Premiera 9 sierpnia 2020 o godz. 14.00 na facebookowym profilu Muzeum Miedzi, na stronie internetowej oraz kanale YouTube.

To będzie już trzeci film z serii “Wirtualne legnickie spacery historyczne”. Najpierw poznawaliśmy Lasek Złotoryjski, potem spacerowaliśmy śladami znanych Legniczan a teraz bohaterem “wirtualnego spaceru” będzie najbardziej rozpoznawalny zabytek w Legnicy, czyli Zamek Piastowski, który od wieków stanowi wizytówkę naszego miasta. Wieże św. Piotra i św. Jadwigi, relikty późnoromańskiej kaplicy, reprezentacyjna, renesansowa brama czy dziedziniec przykuwają uwagę historyków sztuki, archeologów, turystów, legniczan.

W czasie spaceru przedstawione zostaną dzieje przemian jakie zachodziły na wzgórzu zamkowym na przestrzeni ponad 1000 lat: budowa pierwszych umocnień, włącznie go do państwa Piastów, budowę zamku murowanego i zmiany jaki zachodziły na tym terenie w późnym średniowieczu i okresie nowożytnym. Opowieść będzie uzupełniona zabytkami pochodzącymi z wykopalisk archeologicznych, rekonstrukcjami oraz widokami zamku zgromadzonymi w zbiorach Muzeum Miedzi w Legnicy.

Przewodnikiem po legnickim zamku będzie dr. Tomasz Stolarczyk, kierownik działu Archeologii. Film będzie dostępny na facebookowym profilu Muzeum Miedzi, na stronie internetowej oraz kanale YouTube (Więcej o Wirtualnych legnickich spacerach historycznych przeczytasz tutaj. Warto też dodać, że projekt dofinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 7

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button