KulturaMuzeum Miedzi

W tę niedzielę zakończy się sezon turystyczny na Zamku Piastowskim

To już ostatni weekend, podczas którego można zwiedzić Zamek Piastowski w Legnicy. Muzeum Miedzi w niedzielę, 23 października, kończy tegoroczny sezon turystyczny, zamyka się więc możliwość indywidualnego zwiedzania tego zabytku. Do piątku, 28 października, możliwe będzie zwiedzanie zamku tylko dla grup po wcześniejszej rezerwacji 798-654-247.

Zwiedzanie zamkowych przestrzeni jest możliwe w godz. 10-17 (ostatnie wejście o godz. 16). Wstęp bezpłatny.

Oczywiście od wtorku do soboty zapraszamy także do Muzeum Miedzi. W tej chwili proponujemy wystawy: 1. „Jubileusz. Krzysztof Skórzewski. Miedzioryty”, 2. „Portret pokolenia. Zbigniew Frąckiewicz”, „Miedź. Dzieje niezwykłego metalu” oraz „Akademia Rycerska. Dzieje gmachu i instytucji”. W przygotowaniu jest natomiast wystawa jubileuszowa związana z 60-leciem powstania instytucji.

Zamek to jedna z najważniejszych budowli Legnicy. Przez ponad 750 lat (do  1945  r.) był siedzibą i symbolem władzy terytorialnej: książąt piastowskich, starostów habsburskich, pruskich i niemieckich urzędów rejencyjnych, dziś mieszczą się w nim instytucje oświatowe. Ziemne usypisko, które wypiętrza budowlę ponad okoliczny teren, kryje zalążek obecnego miasta.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Źródło
UM Legnica
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button