- REKLAMA -
KulturaTeatr Modrzejewskiej

Teatr Modrzejewskiej premierę “E-migranta” pokaże online

W niedzielę 15 listopada o godz. 19.00 legnicki teatr zaprezentuje premierowo drugą ze swoich pandemicznych realizacji przeznaczonych do emisji w sieci.

“E-migrant” to 35.minutowy spektakl online na podstawie scenariusza i w reżyserii Martyny Majewskiej zainspirowany reporterską książką Susan Maushart “E-migranci. Pół roku bez Internetu, telefonu i telewizji”. Spektakl można obejrzeć bezpłatnie. Link do spektaklu ukaże się na stronie teatru: teatr.legnica.pl, na teatralnym Facebooku oraz na kanale YouTube – Teatru Modrzejewskiej w Legnicy.

Książka amerykańsko-australijskiej  dziennikarki, która opisała pół roku ze swojego życia, gdy zatrwożona skalą uzależnienia siebie i swoich dzieci od Internetu i technologicznych gadżetów, postanowiła na kilka miesięcy odłączyć rodzinę od globalnej sieci, była jednak wyłącznie punktem wyjścia dla oryginalnego scenariusza Martyny Majewskiej, w którym ciężar opowieści przeniesiony został na młodzieńczy bunt dojrzewającego chłopaka podkochującego się w swojej nauczycielce. Będziemy świadkami ucieczki od społecznie sankcjonowanych reguł narzucanych przez rodzinę, szkołę, kościół.

Poprzedzone serią prób w legnickich teatrze plenerowe zdjęcia filmowe do tej realizacji kręcono pod koniec sierpnia nad jeziorem w podlegnickich Kunicach. – Znalezienie tego miejsca odosobnienia i ucieczki bohatera naszej filmowej opowieści, było kluczem dla tej realizacji. Także dla jej atmosfery. Do głównej roli od początku szukałam bardzo młodego aktora, energetycznego i z dużą brawurą. I taki jest, wybrany w castingu, który polegał na nadesłaniu filmów na wymyślone i trudne zadanie, absolwent wrocławskiej szkoły teatralnej Aleksander Kaleta – objaśniała Martyna Majewska.

“E-migrant” będzie drugą po zespołowo zrealizowanym “Nowym Dekameronie” wg Boccaccia (premiera w maju br.) filmową produkcją legnickiego teatru przeznaczoną do internetowych emisji w czasie rzeczywistym. Po niedzielnej premierze dwie kolejne prezentacje online na You Tube Teatru Modrzejewskiej i profilu Facebookowym teatru zaplanowano na 19 i 27 listopada, także na godz. 19.00. Realizację dofinansowano (80 tys. zł) ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Powstała przy wsparciu organizacyjnym gminy Kunice i miejscowego ośrodka kultury.

W przygotowaniu do premiery (22 listopada) jest także kolejna legnicka realizacja do emisji w sieci. “Chlebem i solą” to polsko-ukraiński projekt według scenariusza i w reżyserii Rafała Cielucha, który powstaje w zdalnej współpracy artystów Teatru Modrzejewskiej oraz Narodowego Akademickiego Teatru Dramatycznego im. Iwana Franki w Iwano-Frankiwsku.

Źródło: Teatr Modrzejewskiej w Legnicy

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button