KulturaLegnickie Centrum Kultury

Święto Legnicy 2018 – PROGRAM

Wielkimi krokami zbliża się Święto Legnicy 2018. W tym roku odbędzie się ono w dniach 24-26 czerwca i tradycyjnie zostanie zorganizowane na terenie byłego poradzieckiego lotniska. Wiemy już kto w tym roku zagra i zaśpiewa dla Legniczan.

Pierwszego dnia Święta Legnicy na scenie pojawi się znana i uwielbiana przez wielu Ania Wyszkoni, niegdyś wokalistka zespołu Łzy, z którym wylansowała hity “Agnieszka” i “Oczy szeroko zamknięte”. Od wielu lat z powodzeniem kontynuuje karierę solową i możemy się spodziewać, że w Legnicy zaśpiewa takie przeboje jak “Czy ten Pan i Pani” oraz “Wiem że jesteś tam”.

Drugiego dnia legnickiej publiczności zaprezentuje się olsztyński zespół Enej, laureaci polsatowskiego programu “Must be the music” z roku 2011, kiedy to zawojowali publiczność hitem “Radio hello”. Mają na swoim koncie 5 albumów studyjnych i takie hity jak “Skrzydlate ręce”, “Kamień z napisem Love” czy “Tak smakuje życie”.

Święto Legnicy zakończy się 24 czerwca koncertem “Radio Plus Legnica w rytmie disco polo”, który od lat gromadzi największe rzesze widzów. W tym roku na scenie zaprezentują się zespoły: After Party (znani z takich hitów jak “Nie daj życiu się”, “Wciąż na Ciebie czekam” czy też “Tylko ona jedyna”) oraz Long & Junior (twórcy takich przebojów jak “Tańcz, tańcz, tańcz” czy “Bądź moją królową”).

Nie zabraknie też atrakcji dodatkowych. Podobnie jak w zeszłym roku do Legnicy zawita Legnica Holi Festival – Święto Kolorów (22 czerwca 2018, początek o 16.00). Legnica Holi Festival to legnicka edycja Holi Festival Poland – największej ogólnopolskiej imprezy z udziałem kolorowych proszków Holi (aż 14 kolorów). Do tego inne kolorowe atrybuty: kolorowa wata cukrowa, kolorowe okulary i bazooki co2 (wytwarzające dym).

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button