Kultura

Strefa Niskich Ciśnień zagra w Art Cafe Modjeska

20 stycznia o godzinie 20.00 w Art Cafe Modjeska zagra zespół Strefa Niskich Ciśnień z Rawicza. Ten koncert to wydarzenie towarzyszące wystawie malarstwa Tomasza Bzdęgi “Hyperborea” prezentowanej w Galerii RING. Wstęp wolny.

Strefa Niskich Ciśnień to projekt rawickich muzyków: Krzysztofa Matysiaka, Mariusza Kupczyka, Tomasza Dzikowskiego oraz Michała Dolnego, którego działalność w dużej mierze związana jest z przestrzenią autorskiego teatru, realizowanego wspólnie z rawickim poetą Henrykiem Pawłowskim. Można uznać, że to właśnie doświadczenia nabyte podczas pracy przy spektaklach wypracowały styl zespołu, jego wielowarstwowe brzmienie oraz ilustracyjny charakter.

Obecnie grupa promuje instrumentalny album zatytułowany Hyperborea, będący muzyczną opowieścią o krainie wiecznej szczęśliwości, do którego powstania inspiracją było malarstwo Tomasza Bzdęgi, a konkretnie wystawa o tym samym tytule. Hyperborea (gr. Ὑπερβόρεοι) – w mitologii greckiej legendarna kraina, która miała znajdować się daleko na nieokreślonej północy, za siedzibą wiatru północnego – Boreasza. Była to w wierzeniach Greków kraina wiecznej szczęśliwości, coś w rodzaju raju na ziemi, o błogosławionym klimacie, dającym bez wysiłku wszystko, co trzeba. Jej mieszkańcy, Hiperborejczycy, prowadzili beztroskie i szczęśliwe życie, wolne od chorób i cierpień, a nasyciwszy się nim, odbierali je sobie skacząc ze skały w morze.

Zespół występuje w następującym składzie:

Krzysztof Matysiak – klarnet basowy, sampler, looper, klawisze

Mariusz Kupczyk – gitara basowa

Tomasz Dzikowski – gitara

Michał Dolny – perkusja

Żródło/Foto: materiały własne zespołu

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 8

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button