- REKLAMA -
Kultura

Spektakl „Kolacja dla głupca” zagości w Legnicy

Cieszący się od wielu lat niesłabnącą popularnością spektakl „Kolacja dla głupca” w końcu pojawi się w Legnicy. Zagrają go aktorzy Wrocławskiego Teatru Komedia. Ten przezabawny spektakl wystawiony zostanie 30 listopada o 19.30 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej.

Spektakl w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Komedia miał swoją premierę na początku 2013 roku i od tamtej pory gdziekolwiek zagości, przyjmowany jest z entuzjazmem. Spektakl oparty jest na scenariuszu Francisa Vebera, autora takich francuskich komedii jak „Pechowiec” czy „Zabawka” (oba z Pierre’em Richardem w roli głównej). Na podstawie „Kolacji dla głupca” Veber nakręcił komedię „Kolacja dla palanta”, który w roku 1998 został uhonorowany Cezarem za najlepszy scenariusz.

OPIS SPEKTAKLU:

Grupa panów w średnim wieku z tzw. „towarzystwa” cyklicznie urządza sobie kolacje, na które zaprasza mniej inteligentnych, ich zdaniem, przedstawicieli naszego społeczeństwa. Podczas wystawnego posiłku starają się obnażyć ich intelektualne niedostatki, śmieszne przyzwyczajenia, zabawny sposób mówienia itp. Kto przyprowadzi najgłupszego -wygrywa – tak w skrócie można opisać intencję tej dość dwuznacznej, delikatnie mówiąc, zabawy.

Pewnego dnia jednak, w wyniku kilku nieprzewidzianych sytuacji, przedsięwzięcie wymyka się spod kontroli i zaczyna żyć swoim, bardzo interesującym, życiem…Okazuje się, że przypięcie komuś etykietki „głupca” nie zawsze musi oznaczać rzeczywisty poziom jego intelektu. Podsumowaniem może być cytat z klasyka: Z kogo się śmiejecie? Sami z siebie się śmiejecie…!

Francis Veber to znany francuski scenarzysta i reżyser. Polskiej publiczności znany jest przede wszystkim z filmów ze słynnym komikiem Pierrem Richardem w roli zabawnego pechowca. Wielu z nas widziało „Pechowca”, „Zabawkę”, „Tajemniczego blondyna w czarnym bucie” czy „Nieszczęścia Alfreda”. Francis Veber włączył do tych scenariuszy akcent osobisty gdyż sam za takiegoż pechowca prywatnie się uważa.

Według scenariusza „Kolacji dla głupca” F. Veber nakręcił film „Kolacja dla palantów”, który obejrzały we Francji rzesze widzów, śmiejąc się do łez. Naszym skromnym zdaniem sztuka jest jeszcze lepsza! Zapraszamy Państwa na naszą kolację, może nie po to aby się najeść, ale do syta się pośmiać i szlachetnie rozbawić. Zespół Wrocławskiego Teatru Komedia obiecuje,że będzie Państwu smakowało!!!

OBSADA:

Paweł Broszak:Paweł Okoński
Krystyna Broszak:Marzena Oberkorn
Profesor Arszaniak:Marian Czerski
Franciszek Pinion:Mirosław Kropielnicki (gościnnie)
Gwidon Leblak:Tomasz Lulek/Krzysztof Grębski
Marlena:Katarzyna Baraniecka
Lesław Koniarz:Jerzy Mularczyk

(opis pochodzi ze strony teatrkomedia.com)

Bilety w cenie 75 złotych do nabycia na stronie KupBilecik.pl

Kup bilet »

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button