Kultura

Robert Więckiewicz gościem 16. Spotkania Kobiet

Robert Więckiewicz, jeden z najbardziej znanych i znakomitych polskich aktorów filmowych i teatralnych, będzie gościem 16. Spotkania Kobiet, które odbędzie się 5 grudnia (czwartek) o godz. 18.00 w LETIA Business Center. Wstęp wolny. Będzie to ostatnie wydarzenie z tego cyklu w 2019 roku. 

Robert Więckiewicz ma za sobą imponującą ilość ról, głównie pierwszoplanowych. Zagrał w tak głośnych filmach jak “Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reżyserii Andrzeja Wajdy, “Pod Mocnym Aniołem” w reżyserii Wojtka Smarzowskiego czy nominowanym do Oscara filmie Agnieszki Holland “W ciemności”. Zagrał też m. in. u takich reżyserów jak Feliks Falk, Juliusz Machulski czy Marek Koterski.

Jego umiejętności aktorskie oraz dokonania aktorskie były wielokrotnie nagradzane, tak w kraju jak i zagranicą. Czterokrotnie był laureatem Orła, czyli dorocznej nagrody przyznawanej przez Polską Akademię Filmową. Aktor został też doceniony przez władze państwowe; w 2014 został przez Prezydenta RP odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski a Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnił go Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Warto zaznaczyć, że Robert Więckiewicz jest mocno związany z Dolnym Śląskiem. Urodził się w Nowej Rudzie a w jego życiu Legnica też zajmuje ważne miejsce, jako że to w naszym mieście ukończył szkołę średnią (technikum budowlane). Spotkanie z Robertem Więckiewiczem 5 grudnia (czwartek) o godz. 18.00 w LETIA Business Center. Wstęp wolny.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button