KulturaMuzeum Miedzi

Poznaj świat epoki brązu między Kaczawą a Czarną Wodą

Ciekawi Cię to, co działo się przed 3000 tysiącami lat w okolicach dzisiejszej Legnicy i Chojnowa, nad Kaczawą i Czarną Wodą? Muzeum Miedzi w Legnicy przygotowało film pt.: “Osady i cmentarzyska. Świat epoki brązu między Kaczawą a Czarną Wodą”, prezentujący efekty prac archeologicznych prowadzonych w naszym regionie.

Od 2019 r. legnickie muzeum realizuje projekt pt. “Czernikowice, stan. 2 oraz 4. Opracowanie i publikacja materiałów z cmentarzysk z epoki brązu i wczesnej epoki żelaza”, prowadzony w ramach ministerialnego programu “Ochrona zabytków archeologicznych”.

Film “Osady i cmentarzyska. Świat epoki brązu między Kaczawą a Czarną Wodą” to jedno z działań promujących prowadzone przez legnickie muzeum prace. Film dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Podziękowania należą się też władzom Miasta Chojnów oraz dyrekcji Muzeum Regionalnego w Chojnowie, które dofinansowały działania legnickich muzealników.

Jednak szczególne podziękowania legnickie Muzeum Miedzi kieruje do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie oraz Albin Sokół i ekipy rekonstruującej za odlew brązu metodami sprzed wieków. Podziękowania również kierowane są do: Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie, Natalu Bartczak, Guslavia, Tomasz Stefanko, Kamil Nowak, Grzegorz Marzewski, Ula Sowińska i wszystkich którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu produkcji.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button