- REKLAMA -
KulturaLegnicka Biblioteka Publiczna

Poznaj drugą twarz Liegnitz

Już w czwartek 5 marca 2020 roku o 17.00 w siedzibie Legnickiej Biblioteki Publicznej w Legnicy odbędzie się prezentacja książki pt. “Druga twarz Liegnitz cz. 2”, autorstwa Rogera Piaskowskiego i Wojciecha Morawca. Na spotkanie zapraszają: Stowarzyszenie “Pamięć i Dialog” oraz Legnicka Biblioteka Publiczna. Wstęp jest wolny.

“Druga twarz Liegnitz cz. 2” jest kontynuacją cyklu wydawniczego Stowarzyszenia “Pamięć i Dialog”, które poświęcone jest legnickiej architekturze, pełniąc niejako rolę przewodnika po niej, zwłaszcza z akcentem na czasy modernizmu 1918 – 1939. Dodatkowo pozwala nam spojrzeć na międzywojenną Legnicę (Liegnitz) z perspektywy czasów dzisiejszych.

Wielką nadzieją autorów książki, czyli Rogera Piaskowskiego i Wojciecha Morawca, jest to, że będzie ona doskonałą promocją legnickiej kultury oraz dziedzictwa a także świadectwem lokalnej inicjatywy na rzecz lepszego zrozumienia historii nie tylko samej Legnicy ale i całego Dolnego Śląska.

Przypomnijmy, że pierwsza część wydawnictwa z cyklu “Druga twarz Liegnitz” pojawiła sie na rynku wydawniczym w roku 2017 i została doskonale przyjęta przez czytelników, otrzymała też nominację do Honorowego Tytułu “Legnicka Książka Roku 2017”. Tytuł ten jednak otrzymała książka „Legnica w 1956 roku” autorstwa Marii Kubasik i Marka Żaka.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 27

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button