- REKLAMA -
KulturaMuzeum Miedzi

Muzeum Miedzi zaprasza na wakacyjne warsztaty

Na wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży zaprasza Muzeum Miedzi w Legnicy. Proponujemy trzy tematy spotkań: „Muzealne zoo. Gdzie się schowały zwierzęta?”, „Sty-LOVE torby. Takie miejsca to tylko w Legnicy”, Miasto w kawałkach. Sentymentalny przewodnik po Legnicy”. Zachęcamy do poznania szczegółów oferty.

Czas trwania warsztatu – ok. 90 min., miejsce – Muzeum Miedzi w Legnicy, gmach główny, wejście od ul. św. Jana, cena – 6 zł.

Obowiązują zapisy i, oczywiście, zalecenia epidemiologiczne.
Zapisy pod tel. 76 862 49 49 (z działem naukowo-oświatowym)

Muzealne zoo. Gdzie się schowały zwierzęta?
* malowanie kamieni – zajęcia muzealno-warsztatowe

Pospolite – a jednak znalazły się wśród muzealnych eksponatów! Inspiracją do warsztatów są artystyczne wizerunki zwierząt, ich miejsce w mieście, relacje z człowiekiem. Na prezentowanych na wystawach obiektach uczestnicy odszukają zwierzęta, do których doprowadzą ich krótkie zagadki. Podążając tropem, zobaczą, jak przedstawiali je dawni i współcześni rzemieślnicy oraz artyści.

Poszukiwania fauny w sztuce i rzemiośle stanowią dobry pretekst zarówno do opowiedzenia o miedzi, ale także do rozmowy na temat obecnej sytuacji zwierząt. Czy dzięki takim pracom jesteśmy bardziej wrażliwi czy raczej obojętniejemy na ich los? Zastanowimy się, gdzie dziś jest dla nich miejsce, które gatunki mieszkają w naszych miastach i domach, a które są prezentowane na muzealnych ekspozycjach?

W części warsztatowej dzieci namalują zwierzęta na kamieniach, które następnie mogą stać się ozdobami biurek.

Sty-LOVE torby. Takie miejsca to tylko w Legnicy
* (malowanie zabytków na materiałowych workach) – zajęcia muzealno-warsztatowe

Worki szkolne – wygodne i przydatne, każdy je zna, każdy je miał. Podczas wakacji mogą nam służyć jako podręczne torby, ale i znak rozpoznawczy. Noszone na plecach bądź ramieniu i ozdobione charakterystycznym obiektem (zabytkiem, pomnikiem, budynkiem), który może stanowić logo miasta, pozwolą szybko rozpoznać uczestników naszych półkolonii, a na wyjeździe pokazać piękno Legnicy.

Planujecie wycieczkę podczas wakacji? Stwórzcie własną grafikę w legnickim klimacie i nadajcie swojemu workowi oryginalny styl. Uczestnicy warsztatów, używając farb, mazaków do tkanin oraz inspirując się przygotowanymi materiałami graficznymi i zdjęciowymi o Legnicy, stworzą własną, niepowtarzalną torbę z wakacyjnym logo miasta. Zajęcia będą inspiracją do przedstawienia obiektów, które nieodłącznie kojarzą się z Legnicą i stanowią o jego wyjątkowości. Pozwolą przybliżyć ich historię, zapoznać się ze sztuką, kulturą i architekturą naszego miasta.

Miasto w kawałkach. Sentymentalny przewodnik po Legnicy
– warsztaty kolażu

Jak zmieniała się Legnica w ciągu lat? Czy nasze miasto znacznie różni się od tego sprzed dekad? Które zabytki oszczędził czas i wciąż możemy podziwiać je na żywo? Jak powstaje miasto?

Podczas warsztatów wyruszymy w niezwykłą podróż w czasie. Stworzymy mapę wspomnień Legnicy, nieco różniącą się od mapy geograficznej znanej ze szkoły. Mimo to pozwoli ona bez trudu odnaleźć się w Legnicy, ale i odkryć ją na nowo. Całość zostanie uzupełniona o współczesne kadry, dzięki którym przywrócimy życie zastygłym w czasie widokom miasta na dawnych pocztówkach. Umieszczając na kolażu zdjęcia naszych babć, mam, dziadków i ojców znajdziemy miejsca bliskie naszym rodzinom i stworzymy wspólną legnicką opowieść.

Ponadto dzięki warsztatom dowiemy się, czym jest kolaż, skąd pochodzi, poznamy artystów, którzy się nim posługiwali. Sprawdzimy też, jak w tej technice prezentują się legnickie zabytki wtopione w nowoczesną przestrzeń miasta i w otoczeniu przedmiotów, których zdjęcia akurat wpadną nam w dłonie. Stworzymy wspólną legnicką kompozycję.

Materiały do przyniesienia: skserowane bądź wydrukowane na zwykłym papierze zdjęcia bliskich oraz w miarę możliwości – kolorowe gazety.

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button