KulturaLegnickie Centrum Kultury

Martyna Jakubowicz w Legnicy z cyklem koncertów pt. “Dobrze”

Zapraszamy na koncert Martyny Jakubowicz odbywający się w ramach serii występów zatytułowanych “Dobrze”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 20 kwietnia, o godzinie 20 (otwarcie bram od 19:30) w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej (wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała). Bilety w cenie 50 złotych (przedsprzedaż) do nabycia w Galerii Satyrykon, klubie 4pokoje i na stronie kupbilecik.pl. W dzień koncertu wejściówki kosztować będą 60 złotych. Piosenkarka wystąpi w towarzystwie wybitnych instrumentalistów: Jana Pentza i Dariusza Bafeltowskiego. Do zobaczenia!

Martyna Jakubowicz: Seria koncertów “Dobrze” grana w bardzo małym składzie będzie miała klimat intymny, bo taka jest moja intencja. Mam taką nadzieję, że nasza muzyka uniesie Was ku chwilom szczęśliwym, które pozostaną w Waszych sercach! W ubiegłym roku minęło 40 lat od nagrania pierwszej płyty (“Maquillage”), wydanej w 1983 roku. Będą więc powroty do starych piosenek, które ukazały się na wielu moich płytach, a nagrałam ich 15. Zapraszamy serdecznie do towarzyszenia nam w tym magicznym koncertowym czasie! Niech będzie dobrze!

Martyna Jakubowicz jest jedyną w swoim rodzaju wykonawczynią piosenek będących mieszaniną muzyki folk i blues, a także klasycznego najlepszego rocka. Sama komponuje większość swoich utworów. Na stałe współpracuje z Andrzejem Jakubowiczem, który jest autorem większości tekstów. Jej piosenki oparte są na kobiecych emocjach, uczuciach i potrzebach.

W latach 80. jej utwory nagrywane w studio im. Agnieszki Osieckiej plasowały się na wysokich miejscach radiowych list przebojów, a piosenka “W domach z betonu nie ma wolnej miłości” przez wiele tygodni zajmowała pierwsze miejsce na radiowej Liście Przebojów Trójki i na stałe weszła na listę najpopularniejszych piosenek tych lat. Spośród wydanych do tej pory 15 płyt, dwie otrzymały nominacje do nagrody “Fryderyk”, z których jedna przyniosła wygraną w kategorii Album Roku – Muzyka Korzeni (za ostatni autorski album “Prosta piosenka” z 2017).

Martyna Jakubowicz współpracowała i nagrywała z czołowymi polskimi muzykami: Wojciechem Waglewskim, Jerzym Piotrowskim, Jerzym Styczyńskim, Janem i Mateuszem Pospieszalskimi i wieloma innymi. Jej płyty doczekały się recenzji w takich czasopismach jak “Rolling Stone”, czy “Guitar Player”.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button