KulturaTeatr Modrzejewskiej

Legnicki teatr przenosi spektakle do internetu i prosi o wsparcie

W związku z trwającą pandemią w całej Polsce co najmniej do 29 listopada zostaną zamknięte m. in. teatry. Teatr legnicki ze smutkiem przyjął wiadomość o tym, że swoją sceniczną działalność musi zawiesić, jednak nie zamierza próżnować i ze swoimi spektaklami przenosi się do internetu. Przy okazji prosi też o wsparcie finansowe w ramach hashtagowej akcji #Zostaję w domu – Wspieram Teatr.

Po raz ostatni aktorzy z publicznością spotkali się w piątek 6 listopada o godz. 19.00 na inauguracji projektu „Modrzejewska szuka komedii” – czytaniu performatywnym „Zemsty” Aleksandra Fredry w reżyserii Aliny Moś-Kerger. W najbliższym czasie jednak ze spektaklami legnickiego teatru spotykać się będziemy jedynie w internecie.

Teatr im. Modrzejewskiej przygotował na listopad dwie premiery online – spektakl online dla młodzieży „E-migrant” 15 listopada oraz „Chlebem i solą” – polsko-ukraiński spektakl online (zrealizowany z teatrem w Iwano-Frankiwsku na Ukrainie) – 22 listopada. Natomiast w ramach projektu „Scena dla Tańca” pokażemy w listopadzie dwa spektakle online: „Ujęc(i)” 21 listopada oraz „Rozgrywkę” 29 listopada.

Wszystkie spektakle online o godz. 19.00, dostępne bezpłatnie w porze emisji na kanale Teatru na YouTube i na Facebooku. Jednocześnie też w tej trudnej sytuacji w jakiej się znaleźli aktorzy, legnicki teatr prosi o wsparcie finansowe, którego można udzielić za pomocą wpłaty darowizny lub zakupu vouchera na przyszłe spektakle.

Kupno vouchera na dowolny spektakl, który legnicki teatr zagra po uruchomieniu działalności scenicznej to koszt 50 zł i będzie on ważny do końca sezonu 2020/21, czyli do 30 czerwca 2021 r. Jeśli są jednak osoby, które chciałyby wpłacić na rzecz teatru dowolną kwotę i nie oczekując nic w zamian, to można tego dokonać wpłacając pieniądze na konto: SANTANDER BANK POLSKA S.A. 49 1090 2066 0000 0001 1617 6396

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button