- REKLAMA -
KulturaLegnicka Biblioteka PublicznaLegnickie Centrum Kultury

Legnicka Książka Roku 2019. Transmisja w internecie

W środę, tj. 23.09.2020 r. o godz. 19.00 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej (wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała), odbędzie się finał konkursu „Legnicka Książka Roku 2019″. Podczas tej uroczystości zostaną wręczone nominacje oraz ogłoszona zostanie książka laureatka. Transmisja online na Facebooku i w serwisie YouTube.

Podczas uroczystego finału konkursu Legnickiej Książki Roku 2019 uczestników obowiązuje noszenie maseczek oraz zachowanie dystansu społecznego. Ze względu na reżim sanitarny z powodu COVID-19 liczba gości została ograniczona – podczas uroczystości obecni będą organizatorzy, zaproszeni goście oraz autorzy nominowanych wydawnictw.

W związku z tym postanowiono przeprowadzić transmisję z uroczystości na żywo na kanałach internetowych organizatorów Konkursu oraz Urzędu Miasta. Dzięki relacji na żywo przekaz z tego wydarzenia dotrze do wszystkich osób zainteresowanych rozstrzygnięciem konkursu, którzy z ww. względów nie mogą brać udziału (godz.18.40 – start transmisji na żywo).

Ideą przedsięwzięcia jest promocja szeroko pojętych „wydawnictw legnickich”, publiczne przedstawienie najwartościowszych książek, które ukazały się w danym roku. Informacje o ukazujących się książkach gromadzą organizatorzy – Legnicka Biblioteka Publiczna i Muzeum Miedzi w Legnicy. Oni też przedkładają je do wglądu, wraz z wykazem, Kapitule LKR. Ocenie poddawane są książki związane treściowo z Legnicą, bądź napisane przez autora pochodzącego lub mieszkającego w Legnicy, bądź wydane w Legnicy.

Kapituła nominowała do Tytułu Legnicka Książka Roku 2019 następujące wydawnictwa:

1. Byś Konrad, Żak Marek: Zarys dziejów kolei w Legnicy.- Legnica: Muzeum Miedzi, 2019.- 208 s. : il.

2. Janowska Monika B.: Mało brakowało. – Radom: Wydawnictwo Lucky, 2019. – 496 s.

3. Kraska Zbigniew, Ratajczak Mirosław, Stasiak Janina: Tutor: Bronisław Chyła: malarz, mistrz, mentor.- Legnica : Galeria Sztuki, [2019].- 132 s. : il.

4. Kuszyk Karolina: Poniemieckie.- Wołowiec: Czarne, 2019.- 458 s.

5. Przygody skarpetek napisane przez dzieci z klasy 2b Szkoły Podstawowej nr 4 im. Wł. Puchalskiego w Legnicy/ opieka B. Scharfenstein-Kapuścińska.- Legnica: [Szkoła Podstawowa nr 4], 2019.- [52] s. : il.

6. Zapomniane obrazy: Łemkowszczyzna w fotografiach Johna Masleya z lat 1923 i 1938 = The forgotten images…/ wybór i oprac. zdjęć, teksty wstępne i red. J. Starzyński.- Legnica : Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca Kyczera, [2019].- 174 s. : il.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button