KulturaLegnickie Centrum Kultury

Koncert piosenek Anny German. Bilety na “Eurydykę” już do nabycia

Zapraszamy na międzynarodowy koncert organizowany w ramach festiwalu piosenki Anny German „Eurydyka” i poświęcony pamięci twórczości tej wokalistki. To już dziewiąty rok z rzędu, kiedy w trasę koncertową po Polsce wyruszają młodzi artyści z różnych krajów. Festiwal, którego początki sięgają 2013 roku, przybliża postać i twórczość wybitnej polskiej piosenkarki Anny German oraz promuje młodych, utalentowanych muzycznie ludzi, wywodzących się z Polski oraz ze środowisk polskich na Białorusi i Ukrainie. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 13 maja o godzinie 18.00 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej. Wejście od ulicy Ojców Zbigniewa i Michała. Bilety w cenie 35 złotych do nabycia w Galerii Satyrykon.

W tym roku w koncercie biorą udział młodzi artyści, laureaci międzynarodowych festiwali z różnych krajów:

– Magdalena Buczkowska (Polska) Absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi i Akademii Muzycznej w Krakowie, Prezes Zarządu Fundacji Promocji i Rozwoju Sztuki „Soprano”, nauczyciel śpiewu w Studio Pięknego Głosu.

– Zoja Rolińska (Ukraina) Absolwentka Narodowej Akademii Muzyczną w Odessie na wydziale wokalnym. Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego i Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej i Narodowej w Odessie oraz wielu innych wydarzeń. Obecnie artystka Teatru Operowego we Wrocławiu.

– Andrzej Pluszcz (Białoruś) Zawodowo informatyk, lecz jego prawdziwą pasją jest muzyka, a ulubionym gatunkiem musical. Od lat rozwija umiejętności wokalne pod okiem wybitnych pedagogów. Brał udział w wielu konkursach wokalnych nie tylko na polskiej, ale także międzynarodowej arenie.

– Waleri  Zadorożny (Ukraina) Absolwent Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Winnice. Absolwent Akademii Muzycznej w Odessie. Były artysta Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu w Odessie. Uczestnik Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Wojskowych “Musikparade 2014” w Niemczech. Grand Prix VII Ogólnoukraińskiego Konkursu Wokalnego im. O. Petrusenko – Chersoń 2013. Obecnie artysta Teatru Operowego we Wrocławiu.

Akompaniament:

– Eugenia Żukowska (Ukraina) Absolwentka Narodowej Akademii Muzyczną w Kijowie na kierunku skrzypce. Brała udział w koncertach Narodowej Orkiestry Symfonicznej Orkiestry Radia w Kijowie. Pracowała w Akademickiej Symfonicznej Orkiestrze w Dnieprze. Brała udział w wielu koncertach kameralnych oraz symfonicznych w różnych krajach (Hiszpania, Włochy, Chinach, Szwajcaria, Francja). Obecnie jest artystką orkiestry Opery Wrocławskiej.

– Witali Oleszkiewicz (Białoruś) Kierownik artystyczny festiwalu, akompaniator i reżyser dźwięku. Komponuje muzykę i tworzy aranżacje. 20 lat pracował jako pianista orkiestry Teatru im. Janki Kupały w Mińsku.

Reżyseria i prowadzenie – Marina Towarnicka – prezes Fundacji Kultura Bez Granic

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button