- REKLAMA -
KulturaTeatr Modrzejewskiej

“Hamlet, Książę Danii” wraca do Legnicy!

Powraca jeden z najbardziej intrygujących tytułów w repertuarze i jedno z największych dzieł w historii dramatu. Legnicki Hamlet, pokazywany w wielu miastach Polski, a także w czeskiej Pradze, został w swoim czasie uznany za “teatralną perłę”, jeden z najciekawszych spektakli szekspirowskich Dolnego Śląska i Polski.

W nowej obsadzie zyska nowe oblicze i energię, pozostając tą samą inscenizacją – spektaklem “twardym”, “dotkliwym i niewygodnym”, wyrazistym i pełnym emocji, siłą bezlitosnej metafory opisującym współczesność. Widzowie muszą przygotować się na sceny pełnie ognia, walki, muzyki, ale także na wątpliwość czy liryzm.

Na nowo ożyje także jedyna w swoim rodzaju przestrzeń Sceny na Nowym Świecie, stając się tym razem zrujnowanym Elsynorem, światem po wielkiej katastrofie, który jest “kością wyłamaną w stawie” i gdzie w brutalny sposób trzeba przejąć władzę, by przywrócić normy.

Spektakl grany będzie 18, 19 (spektakl galowy), 20, 26 i 27 maja o godzinie 19.00 na Scenie na Nowym Świecie. Inscenizacja: Jacek Głomb, reżyseria: Krzysztof Kopka, muzyka: Kormorany. Rezerwacja biletów: bilety@teatr.legnica.pl lub tel. 76 7233505. Bilety do nabycia w legnickim Teatrze lub przez internet (kliknij by kupić bilet przez internet).

Źródło: teatr.legnica.pl

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button