Kultura

Fundacja Teatr Avatar z prestiżowymi certyfikatami

Fundacja Teatr Avatar wyróżniona została dwoma prestiżowymi certyfikatami w dziedzinie zaangażowania ekonomicznego i społecznego.

Jak informuje Olga Pirecka z Teatru Avatar,  Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uhonorowało Avatar Znakiem Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020. To wyróżnienie otrzymują podmioty, które z powodzeniem łączą działalność ekonomiczną ze społecznym zaangażowaniem. Kolejnym wyróżnieniem dla fundacji jest przyznanie przez Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej certyfikatu Zakupu ProSpołecznego. To zarejestrowany znak informujący klientów, że usługa jest godna zaufania i pochodzi z organizacji, która nie jest nastawiona tylko na biznes, ale też na pomoc.

Podmioty ekonomii społecznej służą bardzo ważnemu celowi – zatrudniają osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, realizują projekty dla potrzebujących, pomagają usamodzielniać się i wychodzić z bezczynności, marazmu. Zatem korzystanie z oferty takich przedsiębiorstw oznacza wspieranie inicjatyw obywatelskich.

Teatr Avatar ma na swym koncie przeprowadzanie licznych artystycznych projektów rewitalizacji społecznej. Organizował warsztaty ruchowe dla dzieci z Kartuz, koncerty i akcje charytatywne, zajęcia z podopiecznymi z Domów Dziecka. Ma także na koncie zagraniczne projekty międzynarodowe z lokalną społecznością mniejszych miast w Rumunii i we Włoszech – dodaje Olga Pirecka.

(źródło: UM Legnica)

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button