- REKLAMA -
Galeria SztukiKultura

Długi weekend z Galerią Sztuki. Wernisaż, spotkania, koncerty

W czasie długiego listopadowego weekendu nie zabraknie okazji do kontaktu ze sztuką.

Galeria Sztuki zaprasza na wydarzenia towarzyszące wystawie “Obcowanie”, która jest dwudziestą pierwszą (a siódmą – w legnickiej Galerii) odsłoną Łemkowskiego Jeruzalem, a także koncerty, oprowadzanie kuratorskie i projekcje filmu, będące częścią Festiwalu Intermediale, który niezmiennie w okresie jesiennym przenosi nas do świata sztuki audiowizualnej, elektroakustyki, elektroniki i muzyki eksperymentalnej.

W piątkowy wieczór za sprawą legnickiego artysty multimedialnego i lidera projektów audiowizualnych Krzysztofa Pawlika oraz włoskiego tria kompozytorów CHIMERA w składzie Fabrizio Casti, Elio Martusciello i Roberto Zanata zanurzymy się w uniwersum wzajemnie dopełniających się brzmień, szumów, głosów i obrazów. Koncerty odbędą się w sali maneżowej Legnickiego Centrum Kultury. Z kolei sobotnie popołudnie rozpoczniemy w Galerii Sztuki od finisażu wystawy „Obcowanie”, która jest spotkaniem z kulturą i historią Łemków –  na ekspozycji prezentowane są prace nawiązujące do ich kultury materialnej: strojów, biżuterii, architektury, pamiątek i fotografii rodzinnych.

Następnie przeniesiemy się do Galerii Ring, gdzie wrócimy do królestwa eksperymentalnych dźwięków i obrazów – o wystawie „Sygnał.Szum”, która jest częścią Festiwalu Intermediale opowie Małgorzata Dancewicz – wieloletnia kuratorka Festiwalu Intermediale, artystka sztuk wizualnych i performerka. Wieczór zwieńczy pokaz filmu „Sisters with transistors” w reżyserii Lisy Rovner. To niezwykła, nieopowiedziana do tej pory historia pionierek muzyki elektronicznej i kompozytorek, które wykorzystały maszyny i ich wyzwalające technologie, by całkowicie zmienić sposób, w jaki dziś produkujemy i słuchamy muzyki.

Weekend ze sztuką zakończy spotkanie z autorami wystawy „Obcowanie. XXI Łemkowskie Jeruzalem” – Joanną Hładyk, Joanną Zemanek i Grzegorzem Sztwiertnią – podczas którego będzie miała miejsce premiera katalogu oraz dowiemy się więcej o współczesnej kulturze łemkowskiej.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Wydarzenia będą odbywać się według harmonogramu:

Piątek, 12.11.:

godz. 19.00, sala maneżowa LCK – koncerty: Krzysztof Pawlik (PL), CHIMERA (IT) w ramach Intermediale Festival (bezpłatne wejściówki do odebrania w Galerii Ring)

Sobota, 13.11.:

godz. 17.00, Galeria Sztuki, finisaż wystawy „Obcowanie. XXI Łemkowskie Jeruzalem”

godz. 18.00, Galeria Ring, oprowadzanie kuratorskie po wystawie “SYGNAŁ.SZUM”

godz. 19.00, sala maneżowa LCK, projekcja filmu: „Sisters with Transistors” reż. Lisa Rovner (2020 r.) (bezpłatne wejściówki do odebrania w Galerii Ring)

Niedziela, 14.11.:

godz. 12.00, Galeria Sztuki, spotkanie z autorami wystawy „Obcowanie. XXI Łemkowskie Jeruzalem”

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6


Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button