- REKLAMA -
KulturaLegnickie Centrum Kultury

11 listopada weź udział w akcji „Niepodległa do hymnu”

Zbliża się 11 listopada, czyli Święto Niepodległości. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, świętowanie będzie wyglądać inaczej niż dotychczas. Będzie mocno okrojone, ale wciąż radosne. Świętować będziemy mogli np. za pomocą wspólnego zaśpiewania hymnu narodowego. Początek śpiewania 11 listopada w samo południe.   

Śpiewać będziemy mogli w domach, na balkonach lub w przydomowych ogródkach. Jedyne czego będziemy potrzebować to dostęp do internetu, bowiem w tym roku Mazurka Dąbrowskiego śpiewać będziemy w sieci. W tym momencie nie zapomnijcie mieć ze sobą narodowej flagi. Do wzięcia udziału w akcji szczerze zachęca prezydent miasta.

Zawsze Narodowe Święto Niepodległości spędzaliśmy razem w sercu miasta. Nadal możemy, choć w innej formule wymuszonej przez ten trudny czas, w którym jesteśmy. Zatem proszę –  zaśpiewajmy wspólnie Mazurka Dąbrowskiego

– apeluje Tadeusz Krzakowski.

Transmisje live w Święto Niepodległości rozpocznie się kilka minut przed godziną 12.00. Z pomocą w śpiewaniu przyjdzie nam legnicki Chór Madrygał. W południe to oni zaintonują Mazurka Dąbrowskiego na żywo z Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej. Warto być wtedy online, bo być może zobaczycie podczas transmisji właśnie siebie.

Transmisja dostępna będzie na kanałach na Facebooku: Miasto Legnica oraz Legnickie Centrum Kultury oraz na YouTube.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button