- REKLAMA -
Edukacja

Zdolni uczniowie legnickich szkół zawodowych ze stypendiami

17 uczniów legnickich szkół zawodowych otrzymało stypendia z Dolnośląskiego Programu Pomocy Stypendialnej.  

Stypendiami  w wysokości w wysokości 4500 zł rocznie wyróżnionych zostało : 13 uczniów Technikum nr 2 w  Zespołu Szkół Ekonomicznych, dwóch Technikum nr 1 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego i dwóch z Technikum Samochodowego w Zespole Szkół Samochodowych.

Program stypendialny adresowany jest do uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych. Wnioski do programu stypendialnego były przygotowywane przez ucznia we współpracy z opiekunem dydaktycznym wskazanym przez dyrektora szkoły. Założeniem programu było opracowanie pod nadzorem opiekuna dydaktycznego Planu Rozwoju Ucznia związanego z rozwojem zawodowych uzdolnień  i zainteresowań ucznia. Dodatkowymi kryteriami branymi pod uwagę był udział ucznia w konkursach i olimpiadach, średnia ocen z przedmiotów zawodowych oraz ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych. Roczna kwota stypendium to 4 500 zł.

Nazwa projektu: Dolnośląski Program Pomocy Stypendialnej dla szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych uczniów dolnośląskich szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, RPO WD 2014-2020, Oś 10 Edukacja, Działanie 10.4 Dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button