Edukacja

Uczeń II LO w Legnicy srebrnym medalistą 33. Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej

Szymon Bander, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy, został srebrnym medalistą 33. Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej (IBO), która w dniach od 10 do 18 lipca odbywała się w stolicy Armenii, Erywanie. W sumie polscy młodzi biolodzy przywieźli stamtąd jeden złoty i trzy srebrne krążki.

W zakończonej olimpiadzie biologicznej uczeń legnickiego II LO zajął 37 miejsce, co dało mu srebrny medal.  Szymon zdobył srebrny medal indywidualnie oraz został nagrodzony za plakat naukowy stworzony wraz z reprezentantami innych państw.

Prócz Szymona Bandera, srebrne medale spośród polskich uczestników zdobyli też: Aleksandra Kowalczyk – uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni (32 miejsce) oraz Zuzanna Żyra – uczennica Gdańskiego Liceum Autonomicznego (42 miejsce).

Międzynarodowa Olimpiada Biologiczna (IBO) to największe na świecie zawody dla uczniów szkół średnich. Tegoroczna edycja konkursu rozpoczęła się 10 lipca, a zakończyła 18 lipca i odbywała się w stolicy Armenii – Erywanie. Jednym z ważnych aspektów zadań praktycznych podczas IBO 2022 była bioinformatyka – dziedzina badań naukowych, która łączy biologię, informatykę, naukę o danych, matematykę i statystykę.

Następna, 34. edycja olimpiady odbędzie się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 7

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button