- REKLAMA -
Edukacja

Henrykówka kształcić będzie przyszłych kolejarzy

Do  patrona nowych klas „kolejowych” Pol – Miedź Trans w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących dołączyła kolejna spółka – Koleje Dolnośląskie.

List intencyjny, dotyczący uruchomienia od września 2022 r.  w Technikum nr 3 kształcenia w zawodzie technik pojazdów kolejowych (16 miejsc) oraz w Branżowej Szkole I Stopnia nr 4 w zawodzie mechanik pojazdów kolejowych (16 miejsc) podpisali prezydent Tadeusz Krzakowski, wiceprezesi  zarządu Kolei Dolnośląskich Witold Lech Idczak i Wojciech Zdanowski oraz Stella Święcińska, dyrektorka szkoły.

Obie klasy zostaną objęte patronatem Kolei Dolnośląskich S.A. z którymi  to szkoła współpracuje od 2016 roku. Nowe zawody ujęte są w prognozie zapotrzebowania na pracowników  w zawodach szkolnictwa  branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy  jako deficytowe (istotne), dlatego z niecierpliwością czekamy na absolwentów obecnych klas ósmych szkół podstawowych.

Uczniowie z obu typów szkół  zdobędą  wiedzę z zakresu wspólnej kwalifikacji TKO.09 – wykonywanie robót związanych z utrzymaniem i naprawą pojazdów kolejowych, a przyszli technicy dodatkowo zgłębią tajniki eksploatacji i utrzymania pojazdów kolejowych (TKO.10).

– Przyświeca nam wspólny cel, czyli rozwój szkolnictwa branżowego w naszym mieście, poszerzenie oferty edukacyjnej i kreowanie nowoczesnego wizerunku szkolnictwa branżowego , otwartego na potrzeby pracodawców  i dostosowanego do rynku pracy – mówi pani dyrektor. – Do tego  potrzebni są jeszcze zdecydowani uczniowie, dlatego czekamy na Was w progach legnickiej Henrykówki.

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie
Źródło
UM Legnica

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button