- REKLAMA -
AktualnościZUS

ZUS apeluje! Zaktualizuj swój numer konta w Kasie Stefczyka

Kasa Stefczyka zmienia numery rachunków bankowych. Emeryci i renciści, którym ZUS przelewa środki na konta w SKOK-U Stefczyka, muszą najpóźniej do 17 stycznia 2020 roku złożyć dyspozycję wypłat z nowym numerem konta.

Kasa Stefczyka nowe numery rachunków bankowych wprowadziła już w maju 2019 roku. Zmianie uległy dwa pierwsze człony numeru, czyli suma kontrolna (dwie pierwsze cyfry) oraz numer rozliczeniowy (osiem następnych cyfr). Do 8 lutego 2020 środki przekazywane na stare numery kont, będą bezpośrednio przekierowywane na nowe numery rachunków.

Jednak już od 9 lutego 2020 roku wszystkie środki przelewane na stare numery, będą zwracane do nadawcy z powodu niemożności ich doręczenia. Dlatego też ZUS apeluje do wszystkich emerytów i rencistów, by najpóźniej do 17 stycznia 2020 roku złożyli dyspozycje wypłat z nowym numerem konta. Wniosek złożony w ZUS musi zawierać podpis osoby uprawnionej do jego zgłoszenia, czyli właściciela konta lub jego pełnomocnika.

Ponieważ Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa poinformowała Zakład, że zmiana rachunków płatniczych może dotyczyć również członków innych kas, zachęcam wszystkich klientów kas do sprawdzenia, czy właśnie ich nie dotyczy zmiana numeru konta – mówi Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.Pozwoli to nam na terminowe przelanie pieniędzy na nowe już konto – dodaje.

Dyspozycje z nowymi numerami rachunków bankowych, oprócz ZUS-u, należy przedstawić też m. in. swojemu pracodawcy, Urzędowi Skarbowemu ale też w miarę potrzeby miejskiemu ośrodkowi pomocy społecznej, urzędowi gminy, urzędowi miasta, najemcy mieszkania, pomocy socjalnej, uczelni przesyłającej stypendium, towarzystwu ubezpieczeniowemu, itp.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 100

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button