- REKLAMA -
AktualnościInwestycje drogoweMotoryzacja

Zmiany w organizacji ruchu na S3 Nowa Sól – Legnica

Od 7 maja obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu na budowanej drodze ekspresowej S3. Do ruchu włączona będzie część północna węzła autostradowego Legnica II (docelowo Legnica Południe) a kierowcy będą mogli korzystać z dwóch jezdni S3 na odcinku o długości ok. 6,5 km.

Ruch z autostrady A4 odbywać się będzie dwoma jezdniami, na dwóch pasach, w kierunku Legnicy do węzła Legnica Zachód przy ul. Chojnowskiej. Na węźle Legnica Południe otwarte zostaną kierunki: Legnica – Wrocław – Legnica oraz Legnica – Jędrzychowice – Legnica. Zamknięta jednak pozostanie część południowa węzła, tj. w kierunku na Jelenią Górę. Na pozostałym odcinku o długości ok. 15 km, wykonawca planuje przełożenie ruchu z jezdni zachodniej na jezdnię wschodnią. Ruch zostanie przekierowany za miejscowością Chróstnik do węzła Legnica Zachód, z jezdni prawej (zachodniej) na jezdnię lewą (wschodnią). Tam ruch będzie odbywał się dwukierunkowo.

Planowane zmiany związane są z etapowaniem robót i umożliwią wykonanie kolejnych prac na istniejącym odcinku DK3 oraz na jezdni zachodniej S3, gdzie wykonawca musi dokończyć roboty nawierzchniowe oraz wykonać oznakowanie poziome. GDDKiA Oddział we Wrocławiu zastrzega jednak, że termin planowanych zmian może ulec zmianie z uwagi na warunki atmosferyczne. Przy okazji GDDKiA apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności oraz przestrzeganie wprowadzonych zmian w oznakowaniu drogi, zwłaszcza ograniczeń prędkości i zakazów wyprzedzania, w miejscach gdzie prowadzone będą roboty budowlane.

Przypomnijmy, że budowa drogi ekspresowej S3 na odc. Nowa Sól – Legnica, zad. V, to odcinek o długości ponad 22 km, którego wykonawcą jest konsorcjum firm Budimex SA i Ferrovial Agroman SA. Kontraktowy termin zakończenia prac przypada na 15.06.201r. i nie jest on równoznaczny z oddaniem trasy do użytkowania.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button