- REKLAMA -
Aktualności

Zmarł uczeń przygnieciony konarem w Lasku Złotoryjskim

Lekarzom nie udało się uratować 13-letniego Jakuba, który 12 października został przygnieciony konarem podczas plenerowej lekcji WF-u w Lasku Złotoryjskim. Chłopak zmarł w piątek w legnickim szpitalu.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło podczas wykonywania ćwiczeń siłowych, polegających na podnoszeniu drewnianej belki. W pewnym momencie ćwiczący odrzucili ją tak niefortunnie, że uderzyła ona w głowę 13-letniego Jakuba R. Uczniowie wraz z nauczycielem rzucili się natychmiast na ratunek, jednak mimo ich wysiłków chłopiec nie odzyskał przytomności. Po przewiezieniu do szpitala okazało się, że uczeń ma połamane kości czaszki i musiał zostać poddany operacji neurochirurgicznej. Jednak mimo wszystkich wysiłków lekarzy, chłopiec zmarł w miniony piątek.

W związku z tym zdarzeniem nauczycielowi WF-u, pod którego opieką znajdowali się wtedy uczniowie, postawiono dwa zarzuty: popełnienie przestępstwa polegającego na narażeniu małoletnich podopiecznych na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszkodzenia ciała oraz nieumyślne doprowadzenie do powstania obrażeń, które skutkowały chorobą zagrażającą życiu. Zastosowano też wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zawieszenia w wykonywaniu zawodu nauczyciela

Rodzinie i wszystkim bliskim chłopca składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button