AktualnościLegnica 112

Złodziej pieniędzy z charytatywnej zbiórki już w rękach policji

Policjanci z Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży skrzynki z pieniędzmi służącej do charytatywnej zbiórki pieniędzy dla chorych dzieci. Sprawca podczas kradzieży, został nagrany przez kamerę sklepu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za kradzież grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu dyżurny Komisariatu Policji w Chojnowie został poinformowany o kradzieży pieniędzy w kwocie ok. 700 złotych, które znajdowały się w puszce przeznaczonej na zbiórkę charytatywną dla chorych dzieci. Puszka ta znajdowała się w jednym z punktów handlowych na terenie miasta. Jak ustalili policjanci kradzieży miał dokonać młody mężczyzna, który wykorzystał chwilową nieuwagę personelu.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli czynności zmierzające do jak najszybszego ustalenia sprawcy kradzieży. Okazało się, że w sklepie na terenie Chojnowa, gdzie doszło do kradzieży jest monitoring, który zarejestrował kradzież skrzynki z pieniędzmi. Policjanci Referatu Kryminalnego oglądając nagranie, szybko rozpoznali doskonale znanego im sprawcę i niezwłocznie podjęli działania zmierzające do zatrzymania zuchwałego amatora cudzego mienia.

Mężczyzna nie potrafił ukryć zdziwienia i zaskoczenia, kiedy policjanci zatrzymali go na terenie miasta. Prawdopodobnie był pewien, że jego czyn pozostanie bezkarny. Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do Komisariatu Policji w Chojnowie, gdzie usłyszał zarzut kradzieży. Teraz za kradzież pieniędzy może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.legnica.gov.pl

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button