- REKLAMA -
AktualnościZ życia miasta

Zgłoś swój projekt do Legnickiego Budżetu Obywatelskiego 2021

27 lipca ruszył nabór wniosków do tegorocznej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Pierwotnie LBO 2021 miał wystartować 16 marca br. ale ze względu na epidemię koronawirusa, w trosce o zdrowie mieszkańców, prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski podjął decyzję o odwołaniu naboru wniosków i przesunięciu go na inny termin. Teraz na wasze wnioski system czekać będzie do 10 sierpnia a ogłoszenie wyników nastąpi do 23.10.2020 r. 

Na każdy z projektów czeka niebagatelna kwota nawet do 270 tysięcy złotych. To nie lada gratka dla tych mieszkańców, którzy mają pomysł na zmianę swojego otoczenia. Najpopularniejszymi projektami w ramach LBO w ostatnich latach były place zabaw, siłownie pod chmurką, chodniki oraz parkingi. Wnioski można generować na stronie www.lbo.legnica.eu, wysyłać mailowo na adres lbo@legnica.eu lub składać osobiście wraz z załącznikami w Kancelarii Urzędu Miasta w Legnicy, Pl. Słowiański 8 pokój 5.

Znany jest już harmonogram tegorocznego Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Wnioski będzie można składać do 10 sierpnia. Od 10 do 11 sierpnia trwać będzie formalna ocena wniosków, techniczna ocena wniosków potrwa natomiast od 12 sierpnia do 13 września (2 etapy). Kampania informacyjna ruszy 28 września i potrwa do 4 października a głosowanie odbędzie się od 5 do 19 października. Wyniki głosowania poznać powinniśmy do 23 października. Więcej szczegółów odnośnie Legnickiego Budżetu Obywatelskiego znajdziemy na stronie www.lbo.legnica.eu.

Jak złożyć projekt? To nic trudnego.

1. Wejdź na stronę lbo.legnica.eu i kliknij przycisk generuj wniosek;

2. Podaj swoje dane osobowe i adres zamieszkania oraz zaznacz wybraną przez siebie formę kontaktu z Urzędem;

3. Wpisz tytułu projektu, który będzie wskazywał dokładną lokalizację zadania. Na mapie wybierz działkę, na której ma powstać inwestycja, a numer działki wygeneruje się automatycznie (system pozwoli wybrać tylko te działki, na których będzie można zrealizować projekt);

4. Oszacuj wartość projektu, możesz w tym celu skorzystać z zestawienia kosztów, które zamieszczone są na stronie lbo.legnica.eu w zakładce Cennik;

5. Krótko opisz projekt, skrócony opis projektu ma zachęcić mieszkańców Legnicy, aby oddali głos właśnie na Twoje zadanie. Wykorzystamy go w materiałach informacyjnych LBO2021 oraz na naszej stronie internetowej;

6. Napisz streszczenie projektu i uzasadnij jego realizację;

7. Oszacuj koszt projektu. Pamiętaj, że masz do wykorzystania 270.000 zł;

8. Wygenerowany wniosek wraz z listą poparcia wyślij na adres lbo@legnica.eu lub dostarcz do Kancelarii Urzędu Miasta w Legnicy, Pl. Słowiański 8 pokój 5.

Ważne! Należy pamiętaj aby do projektu dołączyć listę z przynajmniej 2 podpisami mieszkańców popierających wniosek (wśród nich może być również podpis Lidera).

Oprócz przygotowań do LBO 2021 władze Legnicy pamiętały też o ubiegłorocznej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego

– Zakończyliśmy także prace nad dokumentacją projektów, które wygrały w ubiegłorocznej edycji LBO. Mimo zmiany terminów wynikających z sytuacji epidemicznej związanej z COVID-19  przygotowujemy procedury przetargowe tak aby te zadania zrealizować do końca roku

– powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski.

Przypomnijmy, że Legnicki Budżet Obywatelski to specjalnie wydzielona część budżetu miasta, o przeznaczeniu której decydują sami mieszkańcy. Taka forma finansowania funkcjonuje w Legnicy od roku 2014, kiedy to zorganizowano pierwszą edycję LBO. Obecnie w naszym regionie wiele miast poszło w ślady Legnicy i zainicjowało budżety obywatelskie, m. in. Jawor, Złotoryja czy Chojnów.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5


Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź też
Close
Back to top button