Aktualności

ZDM unieważnił przetarg na przebudowę al. Piłsudskiego

Zarząd Dróg Miejskich unieważnił przetarg na przebudowę al. Piłsudskiego, dotyczący odcinka od kładki dla pieszych w okolicy skrzyżowania z ul. Galileusza i Marsa do skrzyżowania z ul. Koskowicką i Wielkiej Niedźwiedzicy. Powodem takiej decyzji były zbyt duże rozbieżności finansowe między cenami zaoferowanymi przez firmy a kwotą jaką miasto zamierzało przeznaczyć na to zadanie.

Rozbieżność ta jest dość duża, bo wynosi prawie 2 mln złotych. Przypomnijmy, że miasto na tę inwestycję zarezerwowało kwotę 6 mln zł 480 tys. zł, wynikającą z kosztorysu inwestorskiego. Tymczasem firmy, które przystąpiły do przetargu, zaproponowały znacznie wyższe kwoty. Konsorcjum: Przedsiębiorstwo Transportowo – Budowlane oraz Przedsiębiorstwo Drogowo – Inżynieryjne Stop zaoferowało się wykonać inwestycję za ok. 8 mln 350 tys. zł., natomiast firma Berger Bau Polska za ok. 8 mln 315 zł. To sprawiło, że ZDM przetarg unieważnił i zdecydował się rozpisać nowy.

Ta inwestycja ma być jednym z największych zadań drogowych w tym roku w naszym mieście. W jej ramach mają być przebudowane obie jezdnie al. Piłsudskiego na długości ok. 450 m, czyli na odcinku od kładki dla pieszych w obrębie skrzyżowania z ul. Galileusza i Marsa do skrzyżowania z ul. Koskowicką i Wielkiej Niedźwiedzicy. Przewidziano też budowę ronda turbinowego u zbiegu Piłsudskiego, Marsa i Galileusza, natomiast u zbiegu Wielkiej Niedźwiedzicy z Kasjopei oraz łącznikiem, biegnącym pod wiaduktem kolejowym do ul. Koskowickiej, powstanie tzw. wyniesione skrzyżowanie, czyli skrzyżowanie którego obszar zostanie podniesiony do poziomu chodników).

mapa pilsudskiego
Fot. UM Legnica

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. Radziłbym się z tą inwestycją pospieszyć, bo na skrzyżowaniu Piłsudskiego z Galileusza i Marsa to idzie pieprznika dostać. To że tam mimo licznych wypadków i kolizji jeszcze nikt nie zginął, to jakiś cud chyba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button