- REKLAMA -
Aktualności

Zbliża się 4. Tydzień Walki z Depresją

Kolejny raz Legnica jest partnerem społecznego projektu realizowanego wraz z KGHM, stowarzyszeniami i samorządami Zagłębia Miedziowego. W związku z przypadającym na 23 lutego Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją w Zagłębiu Miedziowym organizowany jest w dniach 20-26 lutego 2023 r. IV Tydzień Walki z Depresją. W ramach tego wydarzenia odbędzie się około 100 bezpłatnych sesji ze specjalistami oraz zostaną przeprowadzone wywiady i wykłady tematyczne. Odbędą się także konsultacje ze specjalistami i porady. Powstał też Antyporadnik: Jak nie rozmawiać z osobą chorującą na depresję?

Wszystko odbywa się we współpracy z lokalnymi stowarzyszeniami, organizacjami oraz lokalnymi samorządami. To już druga edycja tego programu, w ramach którego będzie można uzyskać bezpłatne poradnictwo, wsparcie psychologiczne oraz zdobyć fachową wiedzę poprzez: konsultacje, grupy wsparcia, superwizje, warsztaty, webinaria, wykłady w Legnicy, Lubinie, Chojnowie, Polkowicach i Głogowie. Projekt ten jest realizowany do września 2023 r.

Organizatorzy proponują również udział w ankiecie, pozwalającej poznać co respondenci wybierają, by radzić sobie z gorszym nastrojem, a także na nowo w postpademii ocenić stosunek ankietowanych do szukania porady specjalistycznej w sytuacji kryzysowej. Promocja wydarzenia odbywa się we wszystkich legnickich szkołach za pośrednictwem Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Legnicy.

– Zdrowa Legnica i jej mieszkańcy to nie tylko sport i rekreacja, ale również wszelkie działania odnoszące się do dbałości o zdrowie psychiczne. Legniccy pedagodzy mają tego świadomość, stąd m.in. w szkołach staramy się podejmować wiele działań motywacyjnych i edukacyjnych w tym ważnym dla naszego życia obszarze – mówi Krzysztof Duszkiewicz, zastępca prezydenta Legnicy.

Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie: https://kghm.com/depresja
Zapisy na wydarzenie: https://rb.gy/hydyob
Rejestracja na bezpłatne konsultacje: https://rb.gy/mck4oz

W całym Zagłębiu Miedziowym – skorzystaj z bezpłatnej pomocy!

Pomoc oferowana jest w Lubinie Polkowicach, Legnicy, Chojnowie i Głogowie. Konsultacje są bezpłatne i będę prowadzone przez specjalistów, podczas dyżurów, na terenie Zagłębia Miedziowego w następujących PUNKTACH PROFILAKTYKI ZDROWIA PSYCHICZNEGO adresy punktów:

  • LUBIN — PUNKT PROFILAKTYKI ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Realizator: Stowarzyszenie Centrum Formacji Rodziny im. Jana Pawła II
ul. Jana Pawła II 58, 59-300 Lubin, www.cfrlubin.pl, tel.: 511 833 628, e-mail: cfrlubin@gmail.com

  • LUBIN — PUNKT PROFILAKTYKI ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Realizator: Stowarzyszenie Pax
ul. Orla 32, 59-300 Lubin, www.paxlubin.pl, tel. 697 672 275, e-mail: pax.stowarzyszenie@gmail.com

  • POLKOWICE — PUNKT PROFILAKTYKI ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Realizator: Stowarzyszenie Imelda
Budynek Plebani Parafii Matki Bożej Królowej Polski, ul. Kominka 1a., 59-101 Polkowice, tel. 518 122 877, e-mail: stowarzyszenie.imelda@gmail.com

  • GŁOGÓW — PUNKT PROFILAKTYKI ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Realizator: Głogowskie Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi”
ul. Poczdamska 1, 67-200 Głogów, www.gsod.prv.pl, tel. 508 192 741, e-mail: gsod.mazurkiewicz@interia.pl

  • LEGNICA — PUNKT PROFILAKTYKI ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Realizator: Legnickie Centrum Rodziny
ul. Poselska 13-15, 59-220 Legnica, www.facebook.com/legnickiecentrumrodziny, tel.: 511 870 401, e-mail: lcr.legnica@gmail.com

  • CHOJNÓW — PUNKT KONSULTACYJNY

Realizator: Stowarzyszenie Centrum Formacji Rodziny im. Jana Pawła II
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, ul. Anny i Juliusza Poźniaków 2, 59-225 Chojnów, tel. 511 833 628, e-mail: cfrlubin@gmail.com

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Źródło:
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button