- REKLAMA -
Aktualności

Zbiorcza Droga Południowa w Legnicy rośnie w oczach

Za oknami minusowe temperatury ale mróz niestraszny robotnikom pracującym przy budowie kolejnego odcinka Zbiorczej Drogi Południowej. Przypomnijmy, to realizacja etapu drugiego tego zadania inwestycyjnego, polegającego na wybudowaniu tej drogi na odcinku od ul. Wojska Polskiego do al. Rzeczypospolitej z budową mostu na rzece Kaczawie. Obok zakończonej budowy obwodnicy zachodniej, rozpoczętej budowy obwodnicy południowo-wschodniej i prawie już zakończonej przebudowy ul. Jaworzyńskiej jest to najważniejsza i największa inwestycja drogowa wielu ostatnich lat w Legnicy.

W ramach tej inwestycji powstanie ok. 1600 metrów drogi od ul Jaworzyńskiej do skrzyżowania z al. Rzeczypospolitej wraz z chodnikami, zatokami autobusowymi, obustronnymi ścieżkami rowerowymi skomunikowanymi z rowerowymi szlakami na walach przeciwpowodziowych, oświetleniem i instalacjami sieci światłowodowej Legman. Przeprawę nad Kaczawą zapewni największy w Legnicy most o długości 119 metrów, w samym parku zaś powstaną 4 przeprawy mostowe nad Młynówką. Zakres inwestycji uzupełni też budowa dwóch rond (po jednym z każdej strony Kaczawy): na wysokości planowanego połączenia drogi zbiorczej z ul. Mickiewicza oraz na jej skrzyżowaniu z ulicami Topolową i Bielańską.

Kierowców ucieszy zapewne fakt, że nie będzie problemów z parkowaniem w pobliżu tej drogi. Zaplanowano budowę parkingów w rejonie ul. Stromej (105 miejsc w tym 5 dla niepełnosprawnych), w rejonie Topolowej (238 miejsc, 11 dla niepełnosprawnych) oraz Bielańskiej (151 miejsc, 8 dla niepełnosprawnych). Planowane jest także przebudowanie wlotów ulic Kwiatkowskiego, Zagrodowej, Topolowej i Bielańskiej. Budowa tego etapu zbiorczej drogi południowej powinna się zakończyć najpóźniej do 31 maja 2018 roku.

Warto przypomnieć, że realizacja II etapu tej inwestycji, to nie koniec budowy Drogi Zbiorczej Południowej. W dalekosiężnych planach przewidziana jest realizacja trzeciego etapu tej inwestycji, która docelowo połączy drogą zbiorczą także odcinek od al. Rzeczypospolitej z ulicą Sikorskiego.

Aktualne zdjęcia z placu budowy mostu

Wizualizacje

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button