Aktualności

Zbiorcza droga południowa jedną z najlepszych inwestycji w 2018 roku

Budowa zbiorczej drogi południowej została nagrodzona w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2018 r. Nagrodę podczas uroczystej gali na X Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach odebrał Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Konkurs to coroczna inicjatywa serwisu Portalsamorzadowy.pl i Grupy PTWP. Jego głównym założeniem jest pokazanie skali inwestycji komunalnych oraz ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców. Wśród zgłoszonych realizacji były klasyczne inwestycje (takie jak drogi czy mosty), ale także proekologiczne projekty antysmogowe i te, które rozwijają ideę smart cities.

Budowa zbiorczej drogi południowej – etap II od ul. Wojska Polskiego do al. Rzeczypospolitej z budową mostu na rzece Kaczawie – została nagrodzona razem z 10 innymi inwestycjami (w sumie nominowanych było 30 inwestycji). Podczas uroczystej gali zorganizowanej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, obecny był m. in. Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta RP.

– Jeśli samorządowcy odnoszą sukces, to cieszyć powinni się mieszkańcy, bo samorządowcy przeprowadzają inwestycje dla swoich małych ojczyzn. Konkurs wpisuje się w trend rozwiązywania problemów, jakie doskwierają mieszkańcom. Jednym z głównych problemów jest walka ze smogiem, działania na rzez ochrony środowiska. Zgłoszono wspaniałe projekty i realizacje. Kapituła miała trudny wybór. Te samorządy, które wygrały mogą się szczycić- podkreślił minister Dera.

Warto dodać, że rywalizacja w tym roku była tak zaciekła, iż postanowiono przyznać 11 równorzędnych nagród, a nie 10 jak w latach minionych. Obok legnickiej inwestycji nagrodzono też m. in. Miejską Wypożyczalnię Samochodów Elektrycznych we Wrocławiu, kompleksową rewitalizację terenów zdegradowanych Gminy Stężyca, zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu czy budowę dwupoziomowego skrzyżowania w Lublinie

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button