Aktualności

Zbiorcza droga południowa do naprawy. Będą utrudnienia

Od 14 maja należy spodziewać się utrudnień na zbiorczej drodze południowej, w związku z planowaną naprawą gwarancyjną nawierzchni. Prace toczyć się będą na odcinku od Bielańskiej do ronda przy Topolowej oraz na odcinku od skrzyżowania z ul. Jaworzyńską w kierunku mostu.

Droga zbiorcza południowa, na odcinku od ul. Jaworzyńskiej do Al. Rzeczypospolitej, została oddana do użytku w listopadzie 2017 roku. Jednak dość szybko stwierdzono wady w warstwie ścieralnej nawierzchni tej drogi. W ramach 10-letniej gwarancji, wykonawca drogi, czyli Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego SA z Torunia, zobowiązał się do przeprowadzenia naprawy nawierzchni na własny koszt.

Według harmonogramu prac, opracowanego przez wykonawcę naprawy, od 14 do 16 maja przeprowadzane będzie frezowanie nawierzchni drogi, natomiast w dniach od 17 do 19 maja wylewana będzie nowa warstwa asfaltowa. Następnie przewidziano nakładanie grubowarstwowych oznakowań na jezdni, ale ten etap naprawy będzie już uzależniony od aktualnych warunków atmosferycznych, więc całość prac potrwać może nawet do 15 czerwca.

Niestety, w związku z tymi pracami konieczne będzie wprowadzenie zmienionej organizacji ruchu. Zbiorcza droga południowa będzie nieprzejezdna dla kierowców w ciągu dnia, od 6.00 do 18.00, jednak nocą będzie można z niej korzystać. W ciągu dnia zamykany będzie odcinek zbiorczej drogi południowej od Jaworzyńskiej do ronda przy Topolowej i od ronda do al. Rzeczypospolitej. Mieszkańcy ulic Wodnej i Strzeleckiej będą dojeżdżać ul. Topolową. Przy ul. Bielańskiej od strony garaży wprowadzony będzie ruch dwukierunkowy na drodze wewnętrznej przy al. Rzeczypospolitej 125.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button