AktualnościMPK Legnica

Zamontowano biletomaty dla pasażerów legnickiego MPK

Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Legnicy działa już  sześć biletomatów stacjonarnych. Kupimy wszystkie rodzaje biletów oferowanych przez MPK. Zapłacimy za nie, podobnie jak w autobusach,   kartą zbliżeniową , urządzeniami mobilnym i blikiem. Biletomaty nie przyjmują gotówki.

Zostały one ustawione: na przystankach: Plac Słowiański i Skarbka, ul. Pocztowa po obu stronach, ul. Wrocławska (Urząd skarbowy) oraz Piłsudskiego Galaktyczna.

Przypomnijmy, że pod koniec minionego roku we wszystkich 63 autobusach komunikacji miejskiej zamontowano automaty, w których kupimy bilety jednorazowe. Możemy w nich kupić bilety normalne , ulgowe, wielogodzinne, obowiązujące w I i II strefie.  Bilet, który otrzymamy po zapłaceniu należy skasować w kasowniku.

Możliwość zakupu biletu w autobusie ułatwi podróżowanie. Przypomnijmy, że przed wprowadzeniem obostrzeń w związku z pandemią,  bilety jednorazowe można było nabyć u kierowcy, płacąc tylko gotówką. Z  takiego rozwiązania korzystał bardzo wielu podróżnych. Teraz mamy możliwość kupna biletu w autobusie z automatu, co jest dużym ułatwieniem.

(źródło: UM Legnica)

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button