AktualnościZ życia miasta

Zamknięto ul. Nadbrzeżną. Ruszyła budowa bulwaru nad Kaczawą

Ruszyły prace związane z przebudową ul. Nadbrzeżnej wraz z budową bulwaru nad Kaczawą. Inwestycję kosztem ok. 3,5 mln złotych zrealizuje firma Budromos z Kunic.

Przypomnijmy, że wykonawcę wyłoniono dopiero podczas drugiego przetargu – pierwszy anulowano, gdyż cena zaoferowana przez firmę Budromos okazała się przewyższać budżet przeznaczony na tę inwestycję. Dopiero 24 września br. radni poparli projekt korekty budżetu, przedstawiony przez prezydenta Legnicy, dzięki czemu możliwe było dołożenie na tę inwestycję 50 tysięcy zł w tym roku oraz kolejnych 516 tysięcy w roku przyszłym.

Pod koniec października br. wykonawcy został przekazany plac budowy. Obecnie ul. Nadbrzeżna jest zamknięta dla ruchu a w tym rejonie została wyznaczona tymczasowa organizacja ruchu. W ramach rozpoczętych prac firma Budromos nie tylko przebuduje ulicę Nadbrzeżną ale też wybuduje bulwar na powierzchni ok. 4.655 m2. Sam bulwar powstanie z kostki i płyt kamiennych, pojawią się ławki, leżanki, zielone skwery i mała architektura. Inwestycja ma się zakończyć w kwietniu 2019.

To nie jedyne plany miasta dotyczące tego terenu – w planach jest też przebudowa ul. Limanowskiego z parkingiem przy kościele św. Jacka. Do wojewody dolnośląskiego już zostały złożone wnioski o dofinansowanie zadania w ramach narodowego programu budowy dróg gminnych i powiatowych.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodanych komentarzy: 2

  1. “Super pomysł”. Już jeden bulwar tam jest, okupowany w większości przez amatorów tanich alkoholi i innych ludzi szukających przygód (a raczej ofiary). Widział tam ktoś może rzesze spacerujących rodzin? Niekoniecznie, każdy boi się dostać tam w ryj. To miasto zrobi drugi taki, dla takich samych ludzi. Urzędnicy jak zwykle żyjący w jakimś matrixie.

    1. A niby skąd dokąd miały by spacerować te rzesze?
      Ktoś z centrum miałby specjalnie leźć na Zakaczawie żeby przejść się parę metrów wzdłuż Kaczawy 😀
      To jest ‘bulwar’ dla miekszańców przylegających do niego budynków. Ewentualnie jak ktoś zabłądzi i będzie akurat w okolicy i odkryje to jako ‘skrót’ do przejścia pomiędzy jednym mostem a drugim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button