AktualnościZ życia miasta

Zakupy dla seniorów w Legnicy

Legnica rusza z akcją zakupy dla seniora. Z pomocy mogą skorzystać mieszkańcy Legnicy (nie będący pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej), mieszkający samotnie, bądź z osobą niepełnosprawną, długotrwale chorą lub niesamodzielną. 

– Proszę mieszkańców naszego miasta, by w tym szczególnym czasie zwrócili Państwo większą uwagę na osoby starsze, żyjące w naszym sąsiedztwie – apeluje prezydent Tadeusz Krzakowski. – Jeżeli jest taka potrzeba zaangażujcie się w pomoc, choćby w codziennych zakupach. Jest ona nieoceniona. W sytuacjach takich jak teraz wspierajmy się nawzajem. Pomagajmy sobie. Nie bądźmy obojętni. Zwłaszcza wobec osób starszych. Mając na uwadze ich potrzeby, uruchamiamy akcję zakupy dla seniora – dodaje prezydent Tadeusz Krzakowski. .

Jak skorzystać z tej pomocy? Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 616 463 344, od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 18.00. W tygodniu paczki możemy zamówić dwukrotnie.  Przygotują je wolontariusze.

Macie Państwo do dyspozycji dwie opcje. Paczkę żywnościową z podstawowymi artykułami spożywczymi – pieczywo, mąka, cukier, mleko masło, ser, dżem oraz paczkę ze środkami sanitarnymi – papier toaletowy, mydło, chusteczki higieniczne. Wartość jednej paczki nie może przekraczać 20 zł. Senior zapłaci za nią przy odbiorze.

Uwaga: dla zapewnienia bezpieczeństwa przed oszustami każda usługa będzie miała swój unikatowy numer – do wyłącznej wiadomości seniora. Tym numerem będzie się posługiwał wolontariusz dostarczający paczkę.

Paczki dostarczą wolontariusze, którzy będą mieli identyfikatory. Dowiezie ich do Państwa straż miejska.

Bądźmy czujni. W tej akcji to Państwo składacie telefonicznie zamówienie. I na podstawie tego zamówienia zostanie dostarczona paczka. Żaden nasz wolontariusz nie zapuka do Państwa drzwi, oferując taką usługę przed złożeniem zamówienia.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 4.9 / 5. Ilość głosów: 7

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button