- REKLAMA -
Aktualności

Zakończyła się rekrutacja do legnickich przedszkoli

W Legnicy zakończyła się rekrutacja do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Nabór do większości miejskich przedszkoli, w tym także do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, prowadzony był elektronicznie.

W roku szkolnym 2021/22 w 17 przedszkolach, w tym dwóch specjalnych i oddziałach przedszkolnych w trzech szkołach podstawowych prowadzonych przez miasto, wychowaniem przedszkolnym objętych zostanie 2.065 dzieci.

Dzieci kontynuujących wychowanie przedszkolne będzie 1.508. Podczas rekrutacji przyjęto 503 dzieci, w tym 11 podczas rekrutacji uzupełniającej. Dla 150 maluchów niezakwalifikowanych do żadnej placówki, wskazano miejsca, które były jeszcze wolne. Niestety, z tej propozycji skorzystało tylko 54 dzieci. Dla 13 nieprzyjętych zaproponowano miejsca w przedszkolu niepublicznym HOBBIT, wyłonionym w drodze otwartego konkursu ofert, do którego ostatecznie zgłosiło się tylko pięć osób.

W efekcie wszystkim dzieciom w wieku przedszkolnym zapewniono w Legnicy możliwość realizacji wychowania przedszkolnego. W Miejskim Przedszkolu nr 13 oraz oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 1 i nr 4 nadal pozostają wolne miejsca.

Dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego trafiły do Miejskiego Przedszkola Specjalnego nr 6 dla Dzieci Słabowidzących, Miejskiego Przedszkola Specjalnego nr 5 w Zespole Placówek Specjalnych, a do oddziałów integracyjnych w Miejskim Przedszkolu nr 13 rekrutację prowadzono w formie tradycyjnej.

Oferta edukacyjna przedszkoli oraz zasady i harmonogram rekrutacji były dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta oraz stronie służącej do naboru. Rekrutacja przebiegała dwuetapowo. Pierwszy etap dotyczył dzieci już uczęszczających do przedszkoli, a ich rodzice składali jedynie potwierdzenie woli kontynuacji. Drugi etap dotyczył dzieci ubiegających się po raz pierwszy o przyjęcie do miejskich placówek przedszkolnych.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button