Aktualności

Zakaz tranzytu ciężarówek przez Legnicę

Na podstawie zarządzenia prezydenta Legnicy od poniedziałku, 6 lutego 2017 r., na terenie miasta zostaje wprowadzony całkowity zakaz tranzytowego wjazdu samochodów ciężarowych o masie powyżej 12 ton. Do miasta mogą wjeżdżać samochody o tym tonażu dowożące towary, pojazdy służb miejskich i należące do firm mających siedziby w Legnicy. Alternatywnymi drogami dla tranzytu będą: droga krajowa nr 3, autostrada A-4 i droga krajowa nr 36.

Zakaz został wprowadzony w związku ze znacznym zwiększeniem liczby samochodów ciężarowych poruszających się legnickim ulicami. Zagraża to bezpieczeństwu i płynności ruchu w mieście, jest też przyczyną niszczenia nawierzchni jezdni. Za złamanie zakazu grozi mandat w wysokości do 500 zł. Egzekwowaniem przestrzegania nowych przepisów zajmować się będzie policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego.

Przypomnijmy, że pierwsze znaki zakazu pojawiły się pod koniec października 2016 r. i obowiązywały na skrzyżowaniach ul. Wrocławskiej z Sikorskiego oraz Koskowickiej i Sikorskiego. Oto ich obecne lokalizacje:

1. Wrocławska / Sikorskiego

2. Piłsudskiego / Sikorskiego (Rondo Niepodległości)

3. Sikorskiego / Sudecka (rondo)

4. Sikorskiego / Koskowicka

5. Jaworzyńska / Nowodworska (za wjazdem do stacji paliw)

6. Jaworzyńska / Zachodnia

7. Złotoryjska / Zachodnia (Rondo Unii Europejskiej)

8. Chojnowska

9. Działkowa / Bobrowa

10. Poznańska

11. Pątnowska / Kunicka

Dodatkowo ustawiony będzie też znak na ul. Domejki (skrzyżowanie z drogą krajową nr 3), gdzie obecnie prowadzi objazd związany z budową drogi S-3.

(źródło: portal.legnica.eu)

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button