AktualnościZ życia miasta

Wystartował Legnicki Budżet Obywatelski 2020

Ruszyła siódma już edycja Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Wnioski można składać od 29 kwietnia do 21 maja a które z projektów otrzymają dofinansowanie, dowiemy się 28 października. 

Na każdy z projektów czeka niebagatelna kwota nawet do 270 tysięcy złotych. To nie lada gratka dla tych mieszkańców, którzy mają pomysł na zmianę swojego otoczenia. Najpopularniejszymi projektami w ramach LBO w ostatnich latach były place zabaw, siłownie pod chmurką, chodniki oraz parkingi. Wnioski można generować na stronie www.lbo.legnica.eu i wysyłać mailowo na adres lbo@legnica.eu lub składać osobiście wraz z załącznikami w Centrum Dialogu Obywatelskiego (Rynek 4).

Znany jest już harmonogram tegorocznego Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Wnioski będzie można składać do 21 maja. Od 22 do 25 maja trwać będzie formalna ocena wniosków, techniczna ocena wniosków potrwa natomiast od 27 maja do 10 sierpnia. Kampania informacyjna ruszy 28 września i potrwa do 21 października a głosowanie odbędzie się od 7 do 21 października. Wyniki głosowania poznamy 28 października. Więcej szczegółów odnośnie Legnickiego Budżetu Obywatelskiego znajdziemy na stronie www.lbo.legnica.eu.

Przypomnijmy, że Legnicki Budżet Obywatelski to specjalnie wydzielona część budżetu miasta, o przeznaczeniu której decydują sami mieszkańcy. Taka forma finansowania funkcjonuje w Legnicy od roku 2014, kiedy to zorganizowano pierwszą edycję LBO. Obecnie w naszym regionie wiele miast poszło w ślady Legnicy i zainicjowało budżety obywatelskie, m. in. Jawor, Złotoryja czy Chojnów.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button