- REKLAMA -
AktualnościInwestycje drogowe

Wybrano wykonawcę drogi łączącej ul. Myrka z Rondem Bitwy Legnickiej

Rozstrzygnięto przetarg, który miał wyłonić wykonawcę budowy układu komunikacyjnego dla obszaru aktywności gospodarczej w rejonie ulic Nasiennej, Hangarowej i Myrka. Najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na ok. 19 mln 130 tys. zł, złożyło konsorcjum firm Budrim w Kunicach (lider) oraz Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów.

Przetarg od samego początku cieszył się ogromnym zainteresowaniem potencjalnych wykonawców, którzy do legnickiego magistratu przesłali kilkadziesiąt zapytań i tym samym przesunęli termin składania ofert z 10 lipca na 6 sierpnia. Do samego przetargu stanęło aż 11 firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm Budrim w Kunicach (lider) oraz Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, które zaoferowało się zrealizować inwestycję za kwotę ok. 19 mln 130 tys. zł.

Samo miasto na realizację tego zadania zabezpieczyło kwotę 21 mln 168 tys. zł, co tylko udowadnia, że władze Legnicy tę inwestycję traktują bardzo poważnie.

Nowy układ komunikacyjny zdecydowanie zwiększy atrakcyjność inwestowania w rejonie byłego lotniska. Ma on także na celu skomunikowanie terenów inwestycyjnych z autostradą A4 oraz drogą szybkiego ruchu S3, a także usprawni dojazd mieszkańców do centrów handlowych i miast w sąsiedztwie Legnicy

– podkreśla prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski.

Przypomnijmy, że zakres prac zakłada nie tylko budowę drogi gminnej na odcinku od skrzyżowania z ul. Myrka (bez skrzyżowania) poprzez ul. Hangarową do wlotu ul. Nasiennej do ronda Bitwy Legnickiej 1241r. ale też budowę chodników, ścieżek rowerowych, oświetlenia ulicznego oraz odwodnienia drogi. Przewidziano też budowę sieci wodociągowej i kanalizacji, którą sfinansuje Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

W zakres planowanych prac wpisano też przebudowę przejazdu kolejowego, usunięcie kolizji z istniejącym uzbrojeniem podziemnym i naziemnym wraz z docelową organizacją ruchu oraz uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie a także budowę zatok autobusowych,  zagospodarowanie pasów zieleni, wycinkę drzew i krzewów oraz montaż elementów małej architektury (wiaty, kosze uliczne).

Cała inwestycja podzielona będzie na 2 etapy a jej zakończenie planowane jest na koniec maja 2022 roku.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button