AktualnościLegnica 112

Wiosenna lustracja dróg. Policja czeka na uwagi i sugestie

W powiecie legnickim rozpoczęła się wiosenna lustracja dróg. Celem działań jest weryfikacja poprawności w oznakowaniu oraz sprawdzenie stanu nawierzchni dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Legnicka policja zwraca się z apelem o przekazywanie własnych uwag i spostrzeżeń dotyczących organizacji i oznakowania ruchu.

Komenda Miejska Policji w Legnicy wraz z zarządcami dróg prowadzi przegląd stanu oznakowania dróg. Działania mają na celu ujawnianie miejsc, które mogą spowodować zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W szczególności przeglądowi podlega: sprzeczne, nieprawidłowe i nieczytelne oznakowanie, nadmiernie restrykcyjne ograniczenia prędkości, brak lub zniszczone urządzenia drogowe, źle profilowane fragmenty dróg, drzewa rosnące zbyt blisko jezdni oraz inne utrudnienia, mające wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

W związku z powyższym możecie przesyłać opinie, uwagi i sugestie, na które policja czekać będzie do 21 czerwca br. Można je przekazać:

– mailem na adres Kierownika Wydziału Ruchu Drogowego: piotr.flejterski@legnica.wr.policja.gov.pl

– pod numerem telefonu Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy 76 876 18 39 – od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30

– faxem pod numer telefonu 76 876 18 35

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button