Aktualności

Wiemy kto wybuduje chodnik przy ul. Działkowej

Konsorcjum firm FORTUM i KOMBUD wygrało przetarg, ogłoszony przez Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy, na wybudowanie chodnika przy ul. Działkowej na odcinku od ul. Rolniczej do torów kolejowych. Koszt inwestycji wyniesie 408 322,17 zł brutto.

Do przetargu zgłoszono tylko dwie oferty. Konsorcjum firm FORTUM i KOMBUD złożyło ofertę najkorzystniejszą i zostało wybrane do realizacji zamówienia: „Budowa i przebudowa chodników w mieście” – Budowa chodnika przy ul. Działkowej na odcinku od ul. Rolniczej do torów kolejowych.”

Zakres robót obejmować będzie budowę chodnika po stronie zachodniej (od strony siedziby firmy Tauron) oraz chodnika na długości projektowanego peronu autobusowego po stronie wschodniej (czyli od strony ogródków działkowych). Inwestycja obejmuje też budowę kanalizacji deszczowej w zakresie budowy grawitacyjnej sieci kanalizacji deszczowej, zbierającej wody opadowe z terenu nawierzchni utwardzonych pasa drogowego poprzez wpusty deszczowe oraz montaż separatora substancji ropopochodnych przed wlotem do cieku Pawłówka.

Warto wspomnieć, że planowana budowa chodnika przy ul. Działkowej, na odcinku od torów kolejowych do ul Rolniczej, jest kontynuacją przeprowadzonej w 2017 roku inwestycji, polegającej na budowie chodnika przy tej samej ulicy, na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do ul. Senatorskiej.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 102

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button