Aktualności

Wiatr szaleje w regionie. Są opóźnienia pociągów KD

Od wczoraj w naszym regionie szaleje wiatr, który w porywach osiąga prędkość nawet 90-100 km/h. Żywioł dokonuje wielu zniszczeń, także m. in. w drzewostanie, co wpływa negatywnie na regularny ruch pociągów. Koleje Dolnośląskie na kilku liniach zgłaszają opóźnienia swoich pociągów.

W tej chwili opóźnienia występują m. in. na linii Wrocław – Legnica – Bolesławiec – Węgliniec – Lubań Śląski, gdzie z powodu przerwy w ruchu (drzewa na torach) na odcinku Węgliniec – Zebrzydowa – Węgliniec pociągi poruszają się tylko po jednym torze. Tutaj należy spodziewać się opóźnień.

Z podobną sytuacją mamy też do czynienia na linii Wrocław – Trzebnica (przewrócone drzewo na odcinku Brochocin Trzebnicki – Trzebnica) czy na linii Wałbrzych – Nowa Ruda – Kłodzko – Kudowa-Zdrój, gdzie konieczne było uruchomienie komunikacji zastępczej. W wielu przypadkach trzeba się liczyć z opóźnieniami i zmianach w rozkładach.

Jeśli zamierzamy skorzystać z pociągu Kolei Dolnośląskich, warto z wyprzedzeniem sprawdzić aktualne informacje o opóźnieniach oraz zmianach w rozkładzie, które na bieżąco publikowane są na stronie internetowej Kolei Dolnośląskich. Silny wiatr wiać będzie w naszym regionie do późnych godzin wieczornych.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 101

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button