AktualnościInwestycje w Legnicy

Wejście do legnickiego parku od strony ul. Wodnej już przebudowane

Zakończyła się przebudowa wejścia do legnickiego Parku Miejskiego od strony ul. Wodnej. Zniknęły niebezpieczne i mało estetyczne płyty betonowe a w ich miejsce pojawiła się betonowa kostka oraz nawierzchnia asfaltobetonowa. Koszt prac przekroczył kwotę 230 tys zł. 

Wejście do parku Miejskiego od strony ul. Wodnej (przedłużenie ul. Bielańskiej) już od lat nie tylko straszyło swym wyglądem ale też było mało komfortowe a nawet niebezpieczne. Przejście przez nie np. w butach na obcasach często groziło co najmniej zwichnięciem nogi. Dobrego słowa nie powiedzą o nim też matki z wózkami dziecięcymi czy rowerzyści. Ułożone tu betonowe płyty z dziurami zapewne miały być rozwiązaniem tymczasowym, ale w czasach PRL-u bylejakością nikt się nie przejmował i taka nawierzchnia została z nami do XXI wieku.

Liczne apele mieszkańców oraz interpelacje radnych, m. in. Platformy Obywatelskiej sprawiły, że miasto o przebudowie tego przejścia zaczęło myśleć poważnie. Sprawę na pewno utrudniał fakt, że przejście prowadzi przez wał rzeczny, będący elementem infrastruktury przeciwpowodziowej, zarządzanej przez Wody Polskie. Porozumienie w sprawie tej inwestycji zostało jednak z Zarządcą osiągnięte i Zarząd Dróg Miejskich mógł 8 września br. ogłosić przetarg.

Inwestycję zrealizowała firma POL-DRÓG DRAWSKO POMORSKIE S.A, która wykonała prace za kwotę 230 741,16 zł. Zakres robót obejmował demontaż płyt betonowych, którymi wyłożone było to wejście, budowę drogi pieszo-rowerowej o długości ok. 205 m i szerokości 3,5-4,8 m z nawierzchnią asfaltobetonową oraz budowę odcinka chodnika dla pieszych o dł. 50 m z kostki betonowej.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button