AktualnościInwestycje drogowe

Ważna zmiana organizacji ruchu na S3 koło Lubina

Od pierwszego lipca br., do połowy listopada będzie obowiązywać nowa tymczasowa zmiana organizacji ruchu na węźle Lubin Północ. Kierowcy z Legnicy nie będą mieli możliwości dotrzeć przez węzeł Lubin Północ do Lubina, a wyjazd z miejscowości Szklary Górne i Lubin w kierunku Zielonej Góry będzie możliwy przez węzeł Lubin Zachód.

Trwają intensywne prace przy budowie ponad 14 – kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S3 pomiędzy Kaźmierzowem a Lubinem. W zakresie robót drogowych trwa m.in. układanie warstw nawierzchni na trasie głównej, profilowanie skarp i terenów płaskich. Prace mostowe związane są m.in. z umacnianiem stożków, dylatacjami czy wykonywaniem asfaltu na obiektach. Roboty branżowe dot. m.in. montażu stacji transformatorowej na węźle Lubin Północ, wykonywania dojazdów/wyjazdów ze zbiorników retencyjnych czy prac przy kanalizacji deszczowej. Postępy prac przy budowie S3 na odc. Kaźmierzów – Lubin, wymagają wprowadzenia czasowej organizacji ruchu.

Zmiany wdrożone zostaną 1 lipca i potrwają do połowy listopada br.

  • Jadący drogą krajową nr 3 z Lubina w kierunku Zielonej Góry, nie będą mieli możliwości wjechać na węzeł Lubin Północ. Kierowcy poprowadzeni zostaną drogą ekspresową S3 do węzła Lubin Zachód, gdzie na rondzie będą mogli zawrócić i poruszać się w stronę Zielonej Góry.
  • Jadący drogą ekspresową S3 z Legnicy w kierunku Lubina, nie będą mieli możliwości zjechać z węzła Lubin Północ. Przed węzłem Lubin Zachód przewidziano ustawienie stosownych znaków informujących o zamkniętej relacji, które będą wskazywały na możliwość skorzystania ze zjazdu na węźle Lubin Zachód.

Uwaga! Wprowadzenie zmian rozpocznie się 30 czerwca br. około godziny 7:00 i potrwa do 1 lipca br. do godzin popołudniowych. Oznacza to, że wykonawca w tym czasie będzie m.in. montował nowe tablice drogowskazowe, demontował bariery betonowe w rejonie przejazdów tymczasowych i przekładał je dostosowując do nowych zmian.

Apelujemy do użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności. Zmiany będą odczuwalne dla kierowców. Wprowadzone zmiany mogą nie być widoczne w nawigacji GPS dlatego prosimy o zwracanie uwagi na obowiązujące oznakowanie.

(źródło: GDDKiA Wrocław)

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button