- REKLAMA -
AktualnościKoleje Dolnośląskie

Wagony rowerowe Kolei Dolnośląskich już prawie gotowe

Już niebawem do użytku wejdą wagony rowerowe Kolei Dolnośląskich. Wiadomość o finalnym etapie tej inwestycji przekazał na swoim profilu na FB Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Przypomnijmy, że takie rozwiązanie dolnośląski przewoźnik wprowadza jako pierwszy w Polsce.

Z wagonów rowerowych będzie można korzystać na trasie Wrocław Główny – Sobótka Zachodnia i dalej do Świdnicy. Każdy wagon będzie w stanie pomieścić 38 rowerów. Od strony technicznej wszystko jest skonstruowane tak, aby podróż była maksymalnie bezpieczna: uchwyt dociska siodełko do ziemi, nie dotykamy kierownicy, koła są stabilizowane w rowkach z desek.

Opłaty za przewóz roweru będą zbieżne z obecnym cennikiem, niezależnie od liczby stacji, na których przewożony jest rower. Dla utrzymania rozkładowych godzin odjazdu załadunek roweru do wagonu ma się odbywać na wyznaczonych stacjach z pomocą drużyn konduktorskich.

Przypomnijmy, że remontem i adaptacją wagonów do nowej funkcji zajmuje się firma Sarkom z podwrocławskiej Oleśnicy. Łącznie Koleje Dolnośląskie planują wyremontować i wprowadzić do ruchu pięć takich wagonów.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 8


Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button