- REKLAMA -
Aktualności

W środę kolejna tura szczepień przeciwko grypie dla seniorów

W najbliższą środę, tj. 02.12.2020 w godzinach pomiędzy 15.00 a 17:00 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy zostanie przeprowadzone szczepienie przeciwko grypie u kolejnych 90 mieszkańców Legnicy w wieku powyżej 60 lat. Szczepienie finansowane jest ze środków Urzędu Miasta w Legnicy. 

To już kolejna tura szczepień finansowanych ze środków legnickiego Urzędu Miasta. Poprzednie szczepienia przeprowadzono już w czwartek (19.11) i piątek (20.11) oraz w sobotę (28.11). Niestety, nie obyło się bez kolejek, nerwów oraz rozczarowania u tych dla których szczepionek nie wystarczyło i którzy spod legnickiego szpitala odeszli z kwitkiem.

Wynikało to z faktu, że wiele osób, w tym też seniorów, nie wiedziało, iż należy się wcześniej zarejestrować telefonicznie. Dlatego też by uniknąć zbędnych nerwów i zapewnić sobie prawo do zaszczepienia, legnicki szpital apeluje o wcześniejszą rezerwację. Osoby chcące poddać się szczepieniu proszone są o wcześniejszą rejestrację telefoniczną, która prowadzona jest pod numerem 76 72 11 704codziennie w godzinach od 7 do 14:30.

Dodatkowo legnicki szpital apeluje, by w trakcie oczekiwania na kwalifikację do szczepienia, pacjenci stosowali się do przepisów, wytycznych i zaleceń epidemiologicznych w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu epidemii w szczególności stosowaniu masek, utrzymywaniu dystansu pomiędzy osobami oraz dezynfekcji rąk przed wejściem oraz po wyjściu z obiektu.

Przypomnijmy, że szczepienia przeciwko grypie sezonowej są finansowane ze środków Miasta Legnica. Dzięki m. in. takim właśnie działaniom Legnica została w tym roku wyróżniona tytułem Samorządowego Lidera przez Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy (pisaliśmy o tym tutaj)

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button