- REKLAMA -
AktualnościKultura

W sobotę IX Festiwal Legnickich Organizacji Pozarządowych FLOP SHOW

Przed nami dziewiąta już edycja Festiwalu Legnickich Organizacji Pozarządowych FLOP SHOW, która odbędzie się w Galerii Piastów w godzinach od 12.00 do 18.00. Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Miłośników Legnicy PRO LEGNICA.

Festiwal FLOP SHOW rozpocznie się FLOP PARADĄ, która wystartuje spod fontanny Neptuna o godzinie 12.00, skąd uczestnicy przejdą do Galerii Piastów. Tam ok. 12.20 uroczyste otwarcie festiwalu, okraszone przemówieniem prezydenta Legnicy, Tadeusza Krzakowskiego. Po zakończeniu przemówienia poszczególne organizacja pozarządowe zaprezentują swoją działalność.

Zaplanowano też występy artystyczne w wykonaniu Vanilla Shake, Mateusza Krzyka i innych a całość festiwalu poprowadzi Wiktor Czepułkowski. W ramach festiwalu zorganizowano też spotkanie z Dawidem Kutrynem, autorem „Ćwierć tysiąca fraszek o Legnicy”. Festiwal odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Legnicy, Tadeusza Krzakowskiego.

Warto przypomnieć, że idea festiwalu FLOP SHOW zrodziła się w roku 2009 wśród legnickich organizacji pozarządowych z potrzeby poinformowania mieszkańców miasta o swojej aktywności. Ciężar organizacyjny pierwszej edycji festiwalu spoczął w największym stopniu na Teatrze „Avatar”, który zresztą nadal dba o artystyczną oprawę wydarzenia. Od paru edycji lwią częścią działań organizacyjnych zajmuje się już Towarzystwo Miłośników Legnicy PRO LEGNICA.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button